Reklam

Malatya TSO Seçiminde Favori Aday Sadıkoğlu

2013 yılında yapılan Ticaret Sanayi Odası seçimlerinde yüzde 56’lık bir oy oranıyla başkanlığı kazanan H. Hüseyin Erkoç’un 14 Ekimde yapılacak seçimlerde işinin çok zor olduğu, tahtının sallandığı ifade edildi.

Malatya TSO Seçiminde Favori Aday Sadıkoğlu
Editör: Malatyadan
19 Eylül 2017 - 02:11
2013 yılında yapılan Ticaret Sanayi Odası seçimlerinde yüzde 56’lık bir oy oranıyla başkanlığı kazanan H. Hüseyin Erkoç’un 14 Ekimde yapılacak seçimlerde işinin çok zor olduğu, tahtının sallandığı ifade edildi. TSO Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile Musiad eski başkanlarından İşadamı Namık Şahin’in favori gösterildiği yarışda, Erkoç’a şans tanınmadı.

FINDIKLI’NIN HALEFİM.Mücahit Fındıklı’nın TSO Başkanlığından istifa etmesiyle 2011’de koltuğa oturan Erkoç’un, bu makama bileğinin hakkıyla değil, arkasına aldığı siyasi destekle geldiği iddia edildi. TSO Seçimlerini değerlendiren uzmanlar kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde üyelerinin çoğunun bayrak değişiminden yana tavır alacaklarına dikkat çekildi.

4 YIL YOLSUZLUK İDDİALARI KONUŞULDU7 Yıldır TSO Başkanlık makamına oturan Erkoç’un, sanayicinin ve tüccarın ufkunu açmak, vizyonunu genişletmek yerine mahkeme koridorlarında sanık koltuğuna oturup yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları için  hakime ifade vermiş olmasını da gündeme getiren otoriteler “ Malatya Ticaret ve Sanayi odası geride kalan 4 yıldır içinde ya yolsuzluk ve ya gereksiz polemiklere zaman kaybetti. Odanın asli işlevleri askıya alındı. Genç, çalışkan bir vizyoner bir ekip ve yönetimin oluşturulması şart olduğu öne sürdüler.

TSO’DA DEĞİŞİM RÜZGARIMalatya Ticaret ve sanayi odasının bir kısır döngü içersinde sıkıştığını gören aktif ve başaralı iş adamları, TSO’ da değişim rüzgarının da öncüsü oldular. Genç ve Başarılı İş adamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu etrafında toplanan yüzlerce iş adamı ve ticaret erbabı, Erkoç’u devirmek için 14 Ekim gününü iple çektikleri de belirtildi.