Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Seçimine Doğru!

Malatya Ticaret Sanayi Odası Seçimleri Ufukta görülürken kaybetmesi kesin görünen Oğuzhan Ata Sadıkoğlu yerine adaylar belirmeye başlıyor.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Seçimine Doğru!
Editör: Malatya Haber
28 Nisan 2022 - 03:53
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri ufukta görülürken mevcut başkan Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun dosyasını ufak ufak masaya getirmenin zamanı geldi, hatta geçiyor…

GÜNAHI ONUN OLSUN, SEVABI ZATEN YOK!

Bir ölü olunca musalla taşına yatırıldığı zaman cenaze namazını kıldıran imam cemaate dönüp şu soruyu sorar “ Rahmetliyi nasıl bilirdiniz, Hakkınızı helal ediyor musunuz? ” görev süreci sona ermeye yakın olan Sadıkoğlu’na bu soruları yorumlarsak, iyide bilmeyiz, hakkımızı da helal etmiyoruz. Enes b. Mâlik şöyle demiştir: “Allah"ın Peygamberi (sav) bize hutbe verdiği zaman mutlaka şöyle buyururdu: "Emanete riayet etmeyenin imanı yoktur; ahde vefa göstermeyenin ise dini yoktur." 

Sadıkoğlu’nun seçimi kazanması için gerek sosyal medya, gerekse birkaç haber portalından gece gündüz haberlerini yapıp o dönem ki Hasan Hüseyin Erkoç’un seçimi kaybetmesi için büyük rol oynarken Sadıkoğlu’nun kazanması içinde ekstra efor sarf etmiştik. Fakat Oğuzhan Ata Sadıkoğlu koltuğu görür görmez başta medya ve emekçiler olarak bizlere desteği bırakın teşekkürü bile çok görürken, sonrasında benim sayabildiğim 4-5 basın müşaviri ile çalışıp görevden aldı. Yönetiminden istifalar, Başkan vekillerinden, Cebrail Aldı ve Erel Karagöz’ün istifaları ve son olarak da Genel Sekreteri Remzi Yaşar’ın istifasına şahitlik ettik. 

NELER VAR NELER…

Bunlar ve daha fazla MTSO bünyesinde yaşanırken, şahsının adının karıştığı “Zümrüt” davası hala yargı sürecinde devam ediyor. 

Bir yazı dizisiyle MTSO seçim sürecine kadar yapılan usulsüzlükler, istifalar, entrikalar, kavgalar, soruşturmalar, hakaretler ve tamamı seçim sürecine kadar sizlerle olacak. 

Koltuğu ile vedalaşmaya yakın görülen Sadıkoğlu için uykusuz geceler başlıyor.