Malatya Ticaret Borsası Başkanı Değişti

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Değişti

Malatya'da Ticaret Sanayi Odası Seçimindeki değişimin ardından Ticaret Borsası Seçiminde de üyeler kararını değişimden yana kullandı.

09 Nisan 2018 - 13:18 - Güncelleme: 02 Mayıs 2018 - 15:01

Malatya'da henüz Ticaret Sanayi Odası depreminin yankıları bitmemişken bir deprem niteliğinde değişim hareketi de Malatya Ticaret Borsası seçiminde yaşandı. Malatya Ticaret Borsası’nda iki adayın yarıştığı seçimlerde, Ramazan Özcan’ın listesi seçimlerin galibi oldu.

Mevcut başkan Gürsel Özbey ile Ramazan Özcan’ın listelerinin yarıştığı seçimde 410 üyenin oy kullandığı bildirildi. 7 meslek komitesi için meclis üyelerinin belirlendiği seçim sonuçlarına göre mevcut başkan Özbey’lin listesi 1 komite de birinci çıkarken Özcan’ın listesi ise 6 komitede birinci çıktı.

"KAYBEDEN YOK KAZANAN MALATYADIR"

Seçimlerde 15 meclis üyesinden 13’ünü alarak büyük bir başarı elde eden Ramazan Özcan, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “4 yılda bir yapılan Ticaret Borsası seçimlerini bu gün yoğun bir gayret ve çalışmamızla kazandık. Buradaki mevcut yönetimdeki arkadaşlarında iyi bir ev sahipliğiyle, seçim organizasyonunda hamd olsun iyi bir sonuçla, gürültüsüz, patırtısız bir seçim yaşadık. En önemli de bu. Onlar da hepsi bizim arkadaşlarımız, onlarla biz bir aile gibiyiz. Her gün iç içeyiz. Bu bir yarıştı, bunun kazananı yok, sonuçta kazanan Malatya’dır” şeklinde konuştu.

Yarım kalan hizmetlerin tamamlanması adına bundan sonraki süreçte el birliği ile çalışacaklarını kaydeden Özcan, “Arkadaşlarımızla beraber, meclisimizi ve bizi yoğun çalışma temposu bekliyor. İnşallah Rabbim bizi mahcup etmez. Ben buradan herkes teşekkür ediyorum” dedi.

SİYASETE NE KADAR YANSIR?

Malatya Ticaret Sanayi Odası ve Ticaret Borsasında deprem niteliğindeki sonuçların ardından herkesin kafasında yer eden ve şuan kulislerde yer alan bilgilerin en başında bu değişimlerin siyasi ayağa ne kadar etki edeceği konusu. AK Parti'nin Malatya'da sallantıda olduğu konuşulanlar arasında. 

TEBRİK EDERİZ

Malatyadan Basın Yayın Grubu olarak cesareti ve başarısından ötürü Değerli Başkan Ramazan Özcan'ı tebrik eder başarılar dilerim. 

Murat KARAKOÇ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x