Malatya Stadyumu Açılamıyor Neden mi?

Malatya Stadyumu Açılamıyor Neden mi?

Malatya Stadyumu tahminlere göre en az 1 ay daha kapalı kalacak.

09 Ağustos 2017 - 10:50 - Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 10:17

Türkiye’deki yeni stad projelerinin hiç birinde sorun yaşanmazken sahipsiz ve kaderine terk edilmiş şehir Malatya’nın çektiği rezalet bitmedi bitecek gibi de görünmüyor. Yüklenici firmanın iflas vermesiyle TOKİ’ye devredilen stadyum aylarca bekleyişin ardından başka bir firmaya verilmiş deyim yerindeyse işi eline yüzüne bulaştıran firma işi aslına uygun yapmak yerine kabataslak bitirdik diyip işin içinden çıkmıştır. Stadyum resimde de gördüğünüz gibi aslından son derece uzak bir halde yapılmış “ Hayaller Paris, Gerçekler Malatya” sözünün kulaklarda bir hayli fazla duyulmasına sebebiyet vermiştir. Henüz bir karşılaşma oynanmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde zeminde çökme meydana gelen Stadyum sözde sezonun ilk maçına yetiştirilecekti lakin bu kez eksiklerin 150’den fazla olduğu tespit edilerek iş bizim meşhur (çalışkan!) belediyeye devredildi. Belediye hangi işi alnının akıyla yapmışsa onu da bilemiyoruz ama görünen şu ki en az 3-4 maç bu saha kapalı durumda kalacak.  

Cumhurbaşkanından Para mı İstediler?

Yeni Malatyaspor'un dört gözle beklediği stadyum resmen açıldı. Malatya'ya yapılan yeni stadyumdaki eksikliklerin tamamlaması için Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı tarafından 7,5 milyon TL kaynak aktarıldı.Resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 27 bin 44 seyirci kapasiteli Malatya Stadyumu'nda eksikleri giderecek kurum olan Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne, Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı aracılığıyla yaklaşık 7,5 milyon TL maddi destek sağlandı.
 
Yeni Malatyaspor'un yeni stadyumunun eksikleri

Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre daha önce belediyeye devredilen stattaki işlemler için bu kaynağın kullanılacağı öğrenildi. Locaların bölünmesi, elektronik reklam tabelaların montajı, soyunma odalarındaki iç peyzaj, tribünlerin işaretlenip bölünmesi ve bağlantı yollarının yapılması için daha önce Gençlik Spor Bakanlığı'ndan stadı devralan Malatya Büyükşehir Belediyesi, paranın kendi hesaplarına yatmasıyla birlikte harekete geçerek çalışmalara başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla gerçekleşen törende konunun gündeme geldiği ve talimatların hızlıca verilmesiyle paranın aktarıldığı öğrenildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x