• Reklam
Malatya O Kötü Algıyı Hak Etmiyor!

Malatya O Kötü Algıyı Hak Etmiyor!

Malatya'da Son Yıllarda artan asayiş olaylarından dolayı şikayetler Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye kadar gitmiş ki bugün bu vahim konuyu özel bir toplantıda dile getirme gereksinimi duydu.

06 Nisan 2018 - 15:43 - Güncelleme: 24 Nisan 2018 - 11:01

Malatya'da Son Yıllarda artan asayiş olaylarından dolayı şikayetler Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye kadar gitmiş ki, bugün bu vahim konuyu basına kapalı özel bir toplantıda dile getirme gereksinimi duydu. Açıklamasında konunun abartıldığına dikkat çeken Tüfenkci, güvenlik birimlerine biraz daha dikkatli olmaları konusunda ince bir ayar yorumu yapmak mümkün. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin başkanlığında Malatya İl Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Malatya Valisi Ali Kaban, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz’da katıldı.

Basına kapalı geçen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Kentin sosyal yapısı itibariyle hassas olarak değerlendirilen kentler arasında yer aldığını dile getiren Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Burada yaşayan insanların kardeşlik, sevgi ve barış içerisinde yaşadığı bir il. Özellikle Malatya'ya yatırım yapmak, dışarıdan kente gelmek isteyenler son zamanlarda oluşturulan haklı veya haksız iddialarla sanki Malatya huzur kenti olmaktan çıkma yolunda ilerleme kaydettiği gibi bir algı oluşturuldu. Bunun böyle mi, doğru mu, yanlış mı olduğu noktasında kentte görev yapan arkadaşlarla istişare ettik. Gördük ki rakamlara baktığımızda da oluşan kanaatlere baktığımızda esasında Malatya, Türkiye ortalamalarının çok altında suç oranlarıyla, organize suç örgütleri oluşumlarıyla gerçekten Malatya oluşturulan algıyı hak etmediği noktasında görüşlerimiz ortaya çıktı. Arkadaşlarımız da gerekli hassasiyetleri sürdürerek suç ve suç örgütleriyle her birim kendi sahasında devam ettirecek. Arkadaşlarımız Malatya'da hiçbir organize örgütün bırakın dal salmasına, yeşermesine bile izin vermezler, veremezler, veremeyeceklerini de ifade ettiler. Mücadelelerini de bu şekliyle devam ediyorlar."

Tüfenkci, Malatya'nın önceden beri kardeşlik ve huzur kenti olarak bilindiğini belirterek, bu anlamıyla kentin sevgi ve hoşgörünün bulunduğu bir şehir olduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x