Malatya’nın Eğitim Derneği Sağlık Taraması Yaptı

Malatya'nın Eğitim Derneği Sağlık Taraması Yaptı

Malatya'nın En Çalışkan Eğitim Derneği, YEŞİLDER, Ahmet Parlak İlkokulunda sağlık taraması yaptı.

15 Ocak 2016 - 00:41

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) Kadın Kolları “ Öğrencilerimizin sağlığını önemsiyoruz” projesi kapsamında, Ahmet Parlak ilkokulunda 790 öğrenciye ağız ve diş sağlığı taraması  yapıldı.

 

Ahmet Parlak İlkokulunda yapılan sağlık taramasına YEŞİLDER yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, Ahmet Parlak İlkokulu Müdürü Ahmet Çukacı, Final Temel Lisesi yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkan, Parantez Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gezer, Şener Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Şener, Yükseller Diş Malzemesi sahibi Fazıl Yüksel, Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez ve YEŞİLDER Kadın Kolları üyeleri katıldı.

 

Diş Hekimleri Birkan Önal ve Kübra Yaşar tarafından yapılan sağlık taraması öncesi Özel Malatya Elitdent Diş Hastanesi tarafından çocuklara ağız ve diş sağlığının önemi hakkında da bilgi verildi. 

 

YEŞİLDER Kadın Kolları Başkanı Fatma Yeter yaptığı konuşmada “ Öğrencilerimiz nitelikli eğitim almaları kadar, sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri de çok önemlidir. Bununla ilgili olarak ağız ve diş sağlığı hakkında bir faaliyette bulunduk. Bu projesinin gerçekleşmesine öncülük eden başta Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve Sponsorlarımız teşekkür ediyoruz.“ dedi.

 

Sağlık taramasından sonra ise sponsor firmalara YEŞİLDER Kadın kolları tarafından plaket takdim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x