• Reklam
Malatya Kayısı Festivali için şok iddia!
Reklam

Malatya Kayısı Festivali için şok iddia!

Malatya Büyükşehir Belediyesi hakkında şok bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Konu 27 yıllık mazisi olan ve belediyenin en çok eleştirildiği konu olan " Malatya Kayısı Festivali " bakalım bu iddiaları yanıtlayacak bir muatab çıkacak mı?

18 Haziran 2019 - 22:37 - Güncelleme: 28 Haziran 2019 - 17:50

Geçtiğimiz gün " Sahipsiz Malatya " manşetiyle değerlendirdiğimiz Malatya Kayısı Festivali için bugün akıllara durgunluk veren bir gelişme daha yaşandı. İstanbul'da bazı İş Adamları Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 1992'den beri marka haline gelen ve 27 yıllık mazisi olan etkinlik olan " Malatya Kayısı Festivali " organizasyonunun isim ve işletmesini 2 Milyon TL'ye el altından satılığa çıkardıklarını ve bu konuda teklif aldıklarını iddia ettiler. Şayet bu doğruysa Başkan Selahattin Gürkan'ın Ahmet Çakır'ın Belediye İştirakı Esenlik'i satmasıyla aldığı eleştirilerin benzeri bir tepki alması içten bile değil. 

Malatya'ya mal olmuş marka değeri olan festivali koskoca Malatya şehri yapamayacak ve satılığa çıkarak hale gelmişse ölmüşüz ağlayanımız yok. Şayet resmi yollarla böyle bir teklif yapılacaksa zaten bunun ihale üzeri olması gerekmektedir. Ama başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri böyle bir organizasyonu yapmaktan acizse söylenecek bir söz bulamıyoruz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x