Reklam

Malatya Kayısı Festivali İçin Kritik Karar!

24. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, bu yıl yapılacak mı? İşte bu kritik sorunun cevabı.

Malatya Kayısı Festivali İçin Kritik Karar!
Editör: Malatyadan
04 Temmuz 2020 - 22:12
Her yıl geleneksel olarak yapılan Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, geçtiğimize yıla kadar duraksamış geçtiğimiz yıl Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından gelen baskılar neticesinde tekrar Orduzu Pınarbaşı’nda bulunan fuar ve etkinlik alanında gerçekleşmişti.

Dünya genelinde yaklaşık 200 ülkede görülen Küresel salgın Koronavirüs’den dolayı bu sene fuar’ın yapılıp yapılmayacağı merak konusuyken Büyükşehir Belediyesi ara vermeden devam etme kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesine yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 3-6 gün dolayında fuar etkinliğinin yapılacağı ve Orduzu Pınarbaşı yerine Kernek Meydanının seçildiği belirtildi. Önümüzdeki hafta Büyükşehir Belediyesi’nin resmi olarak fuar takvimini paylaşması bekleniyor. Öte yandan aldığımız bilgilere göre herhangi bir konser faaliyetinin olmayacağı sadece yerel müzik korolarının Malatya yöresel türkülerini seslendireceği kaydedildi.

Bu karar Malatya’nın marka değeri olan Kayısı’nın tanıtımında önemli bir katkı yapması bekleniyor. 

24. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, Malatya Valiliği'nin izin vermesi dahilinde Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek.