• Reklam
Malatya Ekmek Zammı için Ayağa Kalktı

Malatya Ekmek Zammı için Ayağa Kalktı

Malatya'da yapılan ekmek zammı için herkes ayağa kalktı. MESOB Başkanı Şevket Keskin Malatya için başıboş diyerek vali ve belediye'yi göreve çağırdı.

05 Eylül 2018 - 15:32 - Güncelleme: 21 Eylül 2018 - 17:02

Malatya’da dün pide ekmeğe yapılan ikinci zam haberinin ardından haber merkezimize yüzlerce şikayet ve eleştiri geldi. Malatya Fırıncılar Odası’nın neye dayanarak böyle bir karar aldığını söyleyen vatandaş, “Dış güçlerin döviz savaşıyla uğraşırken, içimizde böyle durumları fırsata çeviren başta Fırıncılar odası başkanı Mehmet Büyükelçi ve yönetimini kınıyoruz. Valiliğin bu konuya el atması ve gerekirse bakanlığın bu fırsatçılığa göz yummasını talep ediyoruz. Malatya'nın ekmeği ile oynayanların ekmeğinden olmasını bekliyoruz” Denildi

Malatya İçin “Başıboş” tepkisi verdi

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Valilik ve Belediye’ye açtı ağzını yumdu gözünü

Malatya’da pideye yapılan ikinci zammın da yasal olmadığını ve Ramazan ayında yapılan zam ile birlikte bunun da korsan zam olduğunu söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin “Komisyon tarafında alınması gereken zam kararı, yine bir Odanın başına buyruk kararıyla alınmış. Valilik, Belediye, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevini yapmıyor. Başıboş memleket” sözleriyle tepki gösterdi.

"Pide Ekmek Değildir, Pide Sadece Pidedir"

Yukarıda okuduğunuz mantık içermeyen ve beyin yakan sözün sahibi olayların gündemindeki Malatya Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi.

Zam konusu için Fırına gidip biber, patlıcan veya tava verip pişiriyor halk o yüzden bu zam için makul değerlendirmesi yaparak normal gösteriyor.  

Valilik ve Belediye sus pus!

Malatya'da usulsüz yapılan ekmek zammı için ne Malatya Valiliği ne de Malatya Büyükşehir Belediyesi tepki vermedi. Malatya'yı ayağa kaldıran zam olayı için tek kelime açıklamanın yapılmaması tepkilere yol açtı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x