Malatya Eğitimciler Derneği’nden Kitap Okuma yarışması

Malatya Eğitimciler Derneği’nden Kitap Okuma yarışması

Malatya Eğitimciler Derneği’nden ‘Kitap Okuyan Bilir’ yarışması.

08 Aralık 2014 - 16:13

Malatya’da Güney Eğitimciler Federasyonu (GÜNEF) ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) iş birliği ile ‘Kitap Okuyan Bilir’ adıyla düzenlenen kitap okuma yarışmasına yüzlerce öğrenci katıldı.

 

İlkokul 2’inci sınıftan lise son sınıf düzeyine kadar 6 ayrı kategoride düzenlenen yarışma sonunda sınavla öğrenciler okudukları kitaplardan test edildi.

 

Malatya Eğitimciler Derneği Başkanı Ahmet Arkan, “Eğitim sistemimizin kanayan yaralarından biri olan kitap okumamaya bir nebze de olsa çare olmak için MEDER (Malatya Eğitimciler Derneği) olarak girdiğimiz bu yolda Malatya’da binlerce öğrencinin, seviyelerine uygun kitaplar okumalarına vesile olduk. Araştırmacı, girişimci, kendini en iyi ifade eden bireyler ancak bol bol okuyarak yetişir. ‘Okuyan Bilir’ yarışması kitap okumanın azaldığı günlerde öğrencilerimize kitap okuma ve kitap alma alışkanlığı kazandırması açısından önemli bir yarışmadır. Birinci yarışmamızın sonucunda altı kategoride toplam altmış öğrenci ödülü, dokuz öğretmen ödülü olacaktır. Bu yarışmamızın birincisini  yaptığımız bu günlerde ‘ Kitap Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisinin başvurularını da başlattık.  Yarışmamıza Somali’den gelerek Malatya’da eğitim öğren Somalili öğrenciler de katıldı. Bütün öğrencilerimizi ‘Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisine de bekliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerin teveccühlerine katkıda bulunan velilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür eder sosyal sorumluk içeren eğitim içerikli etkinliklerimizin artarak devam edeceğini bildiririm.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x