• Reklam
Malatya Devlet Hastanesi’nde Külhanbeylik Vakası

Malatya Devlet Hastanesi'nde Külhanbeylik Vakası

Doktor, hemşire ve sağlık personellerine yönelik, hasta veya hasta yakınları tarafından uygulanan fiziki şiddetlere, her zaman şahit olmuşuzdur.

01 Eylül 2016 - 19:20

Doktor, hemşire ve sağlık personellerine yönelik, hasta veya hasta yakınları tarafından uygulanan fiziki şiddetlere, her zaman şahit olmuşuzdur. 

 

Malatya Yeni Devlet Hastanesi Acil Servisinde bu kez sağlık personeli ( Hemşir ) acil hastaya hakaret etti. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşanan zehirlenme vakasından dolayı, yeni devlet hastanesi acil servisine giden acil hasta, serumunun neden geç kaldığını sorunca, Hemşir C.T tarafından azarlanarak hakarete maruz kalması büyük yankı uyandırdı. Hasta, canın derdine mi düşecek yoksa orada Hemşir ile polemiğe mi girecek? Vatandaşlar; acil servise gidiyoruz, zaten canımızın acısıyla şuur kaybı yaşadığımız yetmezmiş gibi birde sağlık personellerinden hakaret işitiyoruz diye dert yanıyorlar. Vatandaşlar, beyaz kod uygulamasını, sağlık personellerinin bir silah gibi millete karşı kullanmalarına tepkililer. Özellikle de hastane yönetiminin, personeli üzerindeki etkisi de bir başka skandal olarak duruyor. İl kamu hastaneler birliği genel sekreterliğinin, bu olaya müdahil olmaması durumunda vatandaşların, sağlık bakanlığına şikayet etmeleri istendi. Yeni devlet hastanesi başhekiminin ve yöneticilerinin, bu yaşanan olaylarda personeli Hakkı'nda idari işlem yapıp yapmadığı da merak ediliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x