Malatya’da Sinemaseverlere Kitap Hediye Edilecek

Malatya'da Sinemaseverlere Kitap Hediye Edilecek

Malatya Uluslararası Film Festivalinde bu yıl bir ilk gerçekleşecek.

01 Eylül 2016 - 18:54

Malatya Uluslararası Film Festivali sinemaseverlere ve özellikle sinema eğitimi alan öğrencilere, sinema tekniği üzerine hazırlanmış yabancı bir kitabı Türkçeye kazandırarak hediye etmeye devam ediyor!

 

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda,  Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinema teknik kitabı hazırlatarak yeni nesil sinemacılara destek oluyor.
Christopher Kenworthy’nin geçtiğimiz yıl ilk cildi hediye edilen Profesyonel Çekimler kitabının ikinci cildi, bu yıl Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ücretsiz olarak okuyucularla buluşuyor. 

 

Kenworthy, Profesyonel Çekimler 2 kitabıyla büyük yönetmenlerin standart diyalog sahnelerine hayat vermede kullandığı sırları anlatırken, çekim tekniklerinin uygulamaya yönelik çözümlemesini de yapıyor. 

 

Kitap, festival süresince Malatya Valiliği Film Festivali Bürosu’ndan ücretsiz olarak temin edilebilir. 

 

“Tüm yönetmenler, diyalog çekimlerinin potansiyelini derinlemesine kavramak için bu kitabı okumalıdır. Eğer oyuncularınızı da bu kitabı okumaya ikna edebilirseniz, en sonunda setteki herkes ortak bir noktada buluşacaktır.”

 

- Erin Corrado, onemoviefivereviews.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x