Malatya’da Parkmetre Bilmecesi Devam Ediyor!

Malatya'da Parkmetre Bilmecesi Devam Ediyor!

Malatya'da yeni parkmetre bilmecesi kafa karıştırmaya devam ediyor.

12 Temmuz 2018 - 12:29 - Güncelleme: 01 Ağustos 2018 - 10:17

Yıllardır Malatya'da sorun halini alan gerek ihale süreçleri, gerekse uygulama yöntemleri sorunlu bir şekilde sürekli gündemi işgal eden parkmetre ile ilgili yeni bir takım bilmeceler kamuoyunun aklını karıştırdı. Av. Umut Yalçın tarafından haber bülteni olarak geçen bilgide şu ifadelere yer verildi. 

12.07.2018 tarihinde yerel basında çıkan haberlerde bir çok medya kuruluşu habere yer verirken PARKMETRE UYGULAMASINA SON VERİLDİ başlığı ile haber yayınlamış bulunmaktadır.

Bu başlıkta verilen haber ne yazık ki yanlış anlaşılmakta ve parkmetre uygulamasının tamamen kaldırıldığı yönünde bir algı oluşmaktadır. Bu yanlış anlaşılmanın önüne geçilebilmesi açısından iş bu açıklamayı yapmak zarureti hasıl olmuştur.

Parkmetre uygulaması tamamen son bulmamış olup şirket tarafından parkometre uygulaması gerçekleştirilmeyen Malatya genelindeki 17 sokak ve caddedeki parkmetre uygulamasının kaldırılması talebi üzerine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan toplantı neticesinde talep edilen bu sokak ve caddelerde kısmen park metre uygulamasına son verilmiş olup PARKMETRE UYGULAMASININ AKTİF ŞEKİLDE MERKEZİ CADDELERDE DEVAM ETTİĞİNİ kamu oyunun bilgisine paylaşmak gereği hasıl olmuştur.


                                                                                 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nusret Öncü Kimleri Topa Tuttu?
Nusret Öncü Kimleri Topa Tuttu?
Malatyalı Aday Azmi Ekinci'nin Röportajı Kaldırıldı
Malatyalı Aday Azmi Ekinci'nin Röportajı Kaldırıldı