• Reklam
Malatya’da Mustafa Kemal Atatürk’e Büyük Saygısızlık

Malatya'da Mustafa Kemal Atatürk'e Büyük Saygısızlık

Malatya Anadolu Selçuklu Ocakları tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e büyük saygısızlık yapıldı.

04 Mayıs 2016 - 01:49

Anadolu Selçuklu Ocakları Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait salonda “Türkmen Direniş Gecesi“ adı altında cihat çağrısı yaptı. Salondaki Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafını üzerinde Arapça yazılar bulunan bir bayrak ile kapattı.

 

Organizasyon, Malatya Belediye Başkanlığı’na ait salonda yapıldı.  Organizasyonda sık sık tekbir getirilirken, şeriat anayasası talebi dile getirildi. 

 

Ulusal basının gündeminde olan bu organizasyon Malatya yerel basınında bahsedilmezken Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a soruyoruz.

 

- İlimizde bulunan çeşitli derneklere, organizasyonları için belediyenin salonu tahsis ediliyor. Organizasyondan önce salonu almak için başvuran dernek temsilcilerine salonun hangi amaçla tutulacağı sorulmuyor mu? 

 

- Organizasyon esnasında salon, denetlenmiyor mu?

 

- Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir salonda bulunan Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı kapatılırken  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna yapılan bu saygısızlığın sorumlusu salonda bulunanlar kadar salonu ne idüğü belli olmayan gruplara açan sizler değil misiniz?  Peki bu rezaletin sorumlusu kim?

 

- Laik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okunduğu ve Atatürk’ün fotoğrafının kapatıldığı bu organizasyon ile açıklama yapılacak mı? 

 

- Yaşanan rezaletlerin ardından organizasyon sahibi Anadolu Selçuklu Ocakları hakkında valiliğimiz tarafından soruşturma başlatılacak mı?  

 

- Anadolu Selçuklu Ocakları ve diğer dernekler tarafından, cihata çağrı yapılan o salona doldurulan küçük yaşta pek çok çocuk ve genç vardı. İlimizde bulunan dernekler denetlenmiyor mu? Nasıl olur da bu tür provakatif eylemlerde bulunan derneklerin çocukların beyinlerinin yıkanmasına izin verirsiniz?

 

- PKK Örgüt Temsilcisi Abdullah Öcalan'ın resmi asılsa kime ve nasıl hesap vereceksiniz? Malatya bu kadar sorumsuz ve başı boşca mı yönetiliyor?

 

- Güvenlik sebebiyle o salonda bulunduğu varsayılan sivil ekiplerin bu görüntü karşısında neden müdahale etmediği en büyük cevapsız sorular arasında.

 

Anadolu Selçuklu Ocakları Ne Amaca Hizmet Ediyor?

 

Ayetullah Geçen isimli bir vatandaşın geçmiş dönemde Büyük Birlik Partisinin kolu olan Nizamı Alem Ocaklarından istifa ederek kurduğu Anadolu Selçuklu Ocakları hükümetin yalakalığını yaparak sürekli bir ilgi arayışı içerisinde olduğu gözden kaçmıyor.

 

Hükümet ve Muhalefetin ters düştüğü hemen hemen her konuda hükümetten yana tavır takınarak gerek sosyal medya gerek basın açıklamaları yaparak yalakalık yapmaları ve AK Partili Belediyelerden bu tarz provakatif eylemler için yer tahsis etmeleri doğabilecek büyük sorunların önceden belirtisi niteliği taşıyor. Geçtiğimiz aylarda yine aynı salonda gösterisin yapan Anadolu Selçuklu Ocakları Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin önünde açıklama yapmaktan rahatsız olmazken geçen gece arapça yazılı bezle Atatürk'ün resmini örterek hangi militan gruba yada fikre bu denli saygısızca yalakalık yapmıştır? Bu derneğin kuruluş amacı nedir? Ülkenin ciddi dış tehditlerle karşı karşıya kaldığı şu günlerde Suriye'den önce Ülkemize ardından Malatya'ya getirilen bu gözü dönmüş insanların ne planlar yaptığı ve kimleri o yangına çekmeye çalıştığı merak konusu. Başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere o salonu tahsis edenlerin hepsi bu saygısızlığın sorumlusudur. Belediyeler gibi Devlete ait kurumlarda bu denli saygısızlıkların bedelini kim ödeyecek? 

 

MHP BU KEPAZELİĞE NE DİYECEK?

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin sürekli Suriyedeki Türkmenler üzerinde yürüttüğü yardım kampanyaları ve destek çabaları bu provakasyonla yeni bir yara aldı. Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milliyetçiliğinin savunucusu olan MHP'nin Ulu Önder Atatürk resmine yapılan bu saygısızlık için ne diyeceği merakla bekleniyor.  

 

HABERİN VİDEOSU VE RESİMLERİ AŞAĞIDA

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • özer kanışlı
  3 yıl önce
  anadolu selçuklu ocakları ülkücü bir teşkilattır vatan sever gençlerden oluşmaktadır bu böyle bilinmeli \r\nama siz satılmış eski bbp li yöneticiler ile provakasyon yapıyorsunuz haddinizi bilin edepli olun
 • Mehmet
  3 yıl önce
  Öyle birşey yapmamış ki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x