• Reklam
Malatya’da İnönü Üniversitesi Öğrencileri Canından Bezdi

Malatya'da İnönü Üniversitesi Öğrencileri Canından Bezdi

Malatya'da uzun süredir sorun haline gelen toplu ulaşım sorununa Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın ilk göz ağrısı Trambüsler bile çare olmadı.

09 Şubat 2016 - 21:27

Malatya'da uzun süredir sorun haline gelen toplu ulaşım sorununa Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın ilk göz ağrısı Trambüsler bile çare olmadı. Haber Merkezimize bir kaç öğrenci tarafından atılan şikayetler ve temenniler hat safhaya ulaştı. 

 

B.K. İsimli Bayan'ın bir imza kampanyası başlatarak bu sorunu gündeme getirme çabasına yaklaşık şu gün itibariyle bin destekçi katıldı. İşin garip tarafı hem kandırıldığını dile getiren bu duyarlı öğrenci hemde bu iş çözülene kadar demokratik hakkı olan eylemini sürdüreceğini vurguluyor. Söz verip yapmayanlar için AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın ismini veren bu  duyarlı öğrenci bakın oluşturduğu grupta yaşadıkları eziyeti nasıl yorumluyor.  

İnönü Üniversitesi öğrencilerine sürekli yolculuk çilesini bitireceğiz dendi ve geçen yıl trambus muhabbeti döndü herkes çile bitecek derken daha da berbat bir durumla karşılaştık. 

Trambus - MAŞTİ ye kadar gidiyor ve merkeze gelene kadar dolduğu için binemiyoruz. Bu sebeple derslere geç kalıyoruz, belediyede çalışan şoförlerden bizzat haber aldım iki şoför hastalık kapmış sabahları merkezden 16 b otobüsü geçse bile Zafer Mahallesi Durağından itibaren öğrenciler binemiyor çünkü oraya gidene kadar otobüs doluyor. Akşamları Turgut Özal Araştırma Hastanesinin oraya kadar yürüyoruz ki otobüse binelim çünkü BESYO durağında binemiyoruz otobüs dolu geliyor günde yarım saat yürüyoruz. Ben otobüs nerde hattını aradım şikayetimi söyledim adam beni kameradan tarif etti madem ki orda o sıcakta kameranın onüne oturup yoğunluğu görüyor neden kimse birşey yapmıyor neden herkesin eli cebinde... Yeter artık önümüz kar,kış kim araştırmaya kadar yürüyecek ben bu işin peşini bırakmıyorum gerekirse BİMER'e kadar gideceğim bu arada kıymet bilin diyen kişiler de olacak kusura bakmayın destek olmuyorsanız bile köstek olmayın en azından ayakta gitmek isteyen yine erkeklerle burun buruna bos otobüste gitsin ama yeter ki üniversite otobüsleri arttırılsın ve araştırma ile ayrılsın. Öznur Çalık ve Ahmet Çakır ile görüştüm çözülecek dendi ve hâlâ oyalanıyoruz... Cümlemin sonuna noktayı koymuyorum ta ki bu sorun halledilene kadar...

 

SON ÇARE BASIN BİLDİRİSİ YAYINLAMAK OLDU

 

Yukarıda tepkilerini açık açık belirten duyarlı öğrenci son çareyi daima vatandaşın yanında olan ve hakkını arayan malatyadan.com'a yazmakta buldu.

Yine yayımlanan basın metninde şu temenniler yer aldı. 

 

Değerli Basın Mensupları Sesimizi Duyunuz...

Siz değerli basın mensuplarımızın bu sesimize kulak vermenizi istiyoruz ve yetkililerle bizim adımıza görüşmenizi talep ediyoruz. 

Ben ve arkadaşlarım İnönü Üniversitesi öğrencileriyiz. Bir kısmımız 2. Öğrenim öğrencisiyiz. Ancak Üniversitemizdeki öğretim görevlileri veya yetkililer bir türlü okula giriş çıkış saatlerimizi veya sınav saatlerimizi hep aynı saate denk getiriyorlar. İster istemez toplu taşıma araçlarında sorun yaşanıyor. İsterlerse bu saatleri çok rahatlıkla düzenleyebilirler. Tabi sadece talebimiz üniversiteyle alakalı değil. Malatya Büyükşehir Belediye toplu taşıma araçlarının sayılarının da arttırılmasını talep ediyoruz. Tamam son yıllarda otobüs sayıları arttı sefer sayıları da arttı ama malumunuz olduğu üzere öğrenci sayısı da her geçen gün artmakta ve biraz önce bahsettiğim ders saatlerinin aynı olmasından dolayı ister istemez yoğunluk yaşanıyor. Biz öğrencilerin şu şekilde bir önerisi de var. Hepimizin annesi, kız kardeşi ve bayan yakınları var. Toplu taşıma araçlarında balık istifi gibi gelip gidiyoruz. Buda hiç hoş bir görüntü ortaya çıkartmıyor. Belediyedeki yetkililerle görüşüp bayanlar için ayrı ulaşım aracı ve erkekler içinde ayrı ulaşım araçları tahsis edilebilir mi? Ya da pembe otobüs ve karma otobüs olarak 2 ulaşımda olabilir. Bu kampanya bir başlangıcı olsun, sizlerinde bu konuda hassas ve duyarlı davranacağınıza inanıyoruz. Lütfen bu konuda bizi destekleyerek sesimizi herkese duyurun. Tek isteğimiz budur.

 

İMZA KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN BU LİNKE TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday