Reklam

Malatya'da Esenlik Marketleri Satmışlar

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Esenlik Şirketi'nin iki marketinin el altından AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’ya satıldığını açıkladı.

Malatya'da Esenlik Marketleri Satmışlar
Editör: Malatyadan
06 Ekim 2018 - 12:49
Malatya'da son yılların en skandal gelişmeleri yaşanıyor. İddiaların Sahibi TESK yönetim kurulu üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin. Bu söylenenler doğruysa başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Milletvekili Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır'ın başı ağrıyacak gibi...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya’da katıldığı ER TV canlı yayınında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanması ve yeni oluşumlar peşinde olduğunu öne sürdüğü “şelaleciler” diye tabir ettiği AKP'liler tarafından "Ahmet Davutoğlu'nun Malatya'daki yapılanması"olarak ileri sürülen Meşale Derneğine ateş püskürdü. 

Keskin, “Bunların hangi belediyeye kümelendiğini, kimin belediyeye nasıl baskın yaptığını, ihalelere nasıl koştuklarını, FETÖ nasıl yaptıysa bugün adam alacaksın oraya gideceksin, sende böyle işe gireceksin dediklerini herkes biliyor. Bu grup içerisinde aralarında toptancılık yapan ve TIR’larca belediyeye mal veren Malatya milletvekili de var. Şimdi bu milletvekilinin Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketinden alacağı var. Bu alacağına karşılık el atından belediye iki tane büyük marketini yeriyle birlikte bu vekile gizlice veriyor. Hatta belediye ruhsatını dahi vermiş” dedi.

“BEN BU GRUBU MAHİR ÜNALA’DA ŞİKAYET ETTİM”

Keskin, konudan AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca’yı da haberdar ettiğini belirterek, “Malatyalıların marketi AKP Milletvekiline verilemez. Ben şelalecileri AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a da anlattım. Bu şehrin bu gruplardan temizlenmesi lazım. Tüm şehir bunlardan rahatsız. Bu din Allah’ın dinidir. Bunlar dini kullanıyorlar. Belediye başkanları milletin başkanı olmalıdır. Çıkıp Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat bu konuda çıkıp kamuoyuna açıklama yapmak zorunda” diye konuştu.

KESKİN’İN SÖZ ETTİĞİ MİLLETVEKİLİ KİM?

ESOB Başkanı Keskin’in isim vermeden eleştirdiği Ak Parti milletvekilinin Hakan Kahtalı olup olmadığı ise başka bir tartışma konusu oldu. Çünkü, Esenlik Şirketine ürün tedarik eden tek ürün tedarik eden başka bir milletvekili Ahmet Çakır’ın da ismi geçiyor.

Malatyalılar ESOB Başkanı Keskin’e, Esenlik Şirketinin 2 şubesini alacaklarına karşı mahsup eden milletvekilinin Ahmet Çakır mı yoksa Hakan Kahtalı’mı olduğu konusunda açıklama yapmasını bekliyor.

Oda Tv