Malatya’da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Toplantısı

Malatya'da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Toplantısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ toplantısı düzenlendi.

27 Ocak 2017 - 20:56 - Güncelleme: 01 Şubat 2017 - 04:27

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Muhiddin Şahin, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Meftun Sakallı, İŞKUR İşsizlik Sigortası Dairesi Başkanı Şaban Karakuş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, Malatya İŞKUR Müdürü Vahap Toman, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve sendika temsilcileri katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin istihdam arttırıcı faaliyetler ve SGK teşvikleriyle bilgilendirdiği toplantıda, Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, iş dünyasının sorunlarını yakından takip ettiklerini ve bu konuda yeni düzenlemeler yapılacağını söyleyerek, "Sivil toplum kuruluşları bizler için önemlidir. Bu bakımdan sizlerin görüşü ile çalışmalarımıza yön veriyoruz" dedi.

Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yaşanılan olumsuzluklara rağmen devletin iş hayatının canlı tutulması için gereken çabayı gösterdiğini belirterek, sosyal güvenlik primi desteği, asgari ücret desteği gibi istihdamı artırıcı girişimlerin yaşandığını ifade etti.

Aralık 2016 ve Ocak, Şubat 2017 dönemi SGK primlerinin faizsiz olarak 2017 yılının Ekim-Kasım-Aralık aylarına ötelenmesinin önemli olduğunu belirten Erkoç, "Orta ve yüksek teknolojili sektörlerde yeni istihdam sağlayacak işverenlere bir yıl süresince asgari ücretin yarısı, ikinci yılda ise yüzde 25'i oranında destek verilmesi, 500 bin kişinin işbaşı eğitim programı ile özel sektörde istihdam edilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Erkoç, "Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin sahaya inerek, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik adı altındaki toplantılarda, kendi alanlarıyla ilgili bilgiler vermeleri ve iş dünyasının yaşadığı sıkıntıları yerinde çözmesi çok önemlidir. Bu toplantılar dolayısıyla bakanlığımız ve yetkililerimize teşekkür ediyoruz" dedi

Başkan Erkoç konuşmasının ardından Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, istihdam arttırıcı faaliyetler ve SGK teşvikleriyle ilgili bilgiler verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x