Reklam

Malatya'da Belediyeleri Sömüren TV ve Gazeteciler

MESOB Başkanı Şevket Keskin Bir Bomba İddiayı basın sektörünün içine attı. Zaten kirliliği bir hayli fazla olan Medya Sektörünü, Belediyelerin tespit komisyonu tarafından araştırılıp doğru, dürüst insanlarla diyalog kurulmasının bir kere de önemi ortaya çıktı.

Malatya'da Belediyeleri Sömüren TV ve Gazeteciler
Editör: Malatyadan
22 Nisan 2019 - 04:20
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Büyükşehir Belediyesinin eski yönetimini sert şekilde eleştirerek, aylarca konuşulacak bomba bir iddia’da bulundu.

HANGİ BASIN KURULUŞLARI ONLAR ?Keskin “Bir sürü basın kuruluşuna akla hayale gelmeyen paralar aktarılmış. Bu borcu keyfi yapıp sonra milletin sırtına yükleyenler hesap vermelidir. Biz Sayın Gürkan’ın şeffaf olduğu sürece arkasındayız, nerede bir kara delik varsa oraya neşter atsın. Kim usulsüz hareket etmişse hesabını versin.” Dedi.

KİMLER KAÇ YERDEN MAAŞ ALIYOR?Öncelikle 10 yıldır Malatyadan Medya Grubu olarak ne eski ne yeni hatta ve hatta belediyeler kurulduğu günden beri hesabımıza yada elden yatan tek kuruş olmamıştır. Bu konuda son derece kalbimiz, vicdanımız rahat. Paraları kimler aldığına gelince, başta Keskin’in Şelaleciler olarak tanımladığı bir uydu kanalının belediye bütçeleriyle ayakta durduğunu bütün alem biliyor. Televizyon kanalının müdürü belediye’nin maaşlı işçisi bunu herkes biliyor. Her önüne gelen cemiyet kurup belediyeden yer istiyor, faturalarını ödetiyor. Çıkıp açıklasınlar yoksa biz tek tek isim vererek kimlere ne kadar para ödendiğini açıklarız.

Malatya’da onurlu, namuslu ve dürüstçe kimseden tek kuruş almadan gazetecilik yapan birkaç gazeteciden biriyiz. Adımızı ve basını töhmet altında bırakmak kimsenin haddine değildir. Bu virüslerden medya sektörümüzün arındırılması ivedi bir şekilde önem teşkil etmektedir. Sayısı yüzleri bulan göstermelik haber siteleri ve gazetelerin tespit edilip, işini namuslu bir şekilde emek vererek yapanlara gerçek hakları teslim edilmelidir.  

YENİ BAŞKANLARA ÇAĞRI!Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Osman Güder başta olmak üzere başkanlara çağrımızdır. Gerçek Gazetecilerin herhangi bir geliri yoktur. Ya işini düzgün yapan insanlara eşit bütçe ayırın, ya da her önüne gelene bol keseden memletimizin paralarını dağıtmayın. Gazeteci, Televizyoncu adı altında piyasada görünenlerin bir çoğu hem belediye ve iştirakları olan şirketlerde çalışıp aynı zamanda birkaç yerden maaş almaktadır. Bu haksız durumu derhal tespit edip gereğini yapmalarını ümitle bekliyoruz. Sırf o tv kanalına ödenen rakamı işini hakkaniyetle yapan 20 medya kurumuna eşit dağıtsalardı kimsenin hakkı kimseye geçmezdi. Kimse kapı kapı gezip belediyelerden destek talep etmezdi. Günlük Gazetelerin zaten resmi ilan geliri var. Buna rağmen geçinemiyorlarsa kapatıp emekli kuyruğuna girsinler. Zaten bir ajansın haberlerini hepsi kopyala yapıştır yapıp tüm haberlerin aynı olduğu 4-5 günlük gazete çıkıyor. Yazık günah... 

Okuyan sayısı 3 bin bile değil Malatya'da. Bizim internet sayfamıza günlük giren ziyaretçi bile tüm yerel gazetelerin okuyanlarının neredeyse 2 katı. 

İSPİYON VE KARALAMA İLE KİRLİ REKLAM PAZARLIĞI!10 yıldır Malatya’da gerçek gazetecilik yapıp aksak ve çarpık işleri aydınlatmamızı fırsat bilip belediyelere yada kurumlara adımız verilerek, bizi karalayıp reklam anlaşması yapan alçaklara dikkat edilmesi gerektiğini defalarca söyledik, söylemeye de devam edeceğiz.

Bize destek olsunlar diye kimseye yalakalık yada yağcılık yapacak durumumuz dün de olmadı, bugünde yok, yarında olamaz. Doğru, haklı ne ise onu savunup hepimizin tek paydası olan Malatya için olumsuz şeyleri uyarıp güzel icraatları alkışlamaya ve haber yapmaya devam edeceğiz.