Reklam

Malatya'da Belediyeler Dingo'nun Ahırına Döndü

Malatya'nın çeşitli belediyelerinde çalışan Belediye Müdürleri, Vekillere konu mankeni oldu.

Malatya'da Belediyeler Dingo'nun Ahırına Döndü
Editör: Malatyadan
04 Haziran 2018 - 03:17
Ak Partili Milletvekili Adaylarından umudunu kesen vatandaşlar, vekillerin siyasi çalışmalarında görünmek istemiyor. Şeytana pabucunu ters giydiren bazı vekil adayları bu durumu medyadan gizlemek içinse belediye ve bağlı şirket çalışanlarını konu mankeni olarak kullandıkları iddia edildi.

Ahmet Çakır, Öznur Çalık ve Hakan Kahtalı’nın seçim gezilerine katılmak için belediye ve bağlı şirketlerinden en az 10 yöneticinin eskort olarak günlük seçim gezilerine katılma zorunluluğu getirdiğini belirten bir ihbar mektubu, haber merkezimize ulaştı. Buna göre Belediye ve bağlı kuruluşlarında asli işi vatandaşa hizmet üretmek olan daire başkanları, şube müdürleri ve yanlarındaki personeller, belirlenen adayların yanında konu mankenliği yaparak, adayların güçlü olduğu algısını oluşturmaya katkı sundukları ifade edildi.

Seçimlerin halk iradesinin tecelli etmesi gereken özel bir alan olduğunu da anlatan ihbar mektubunun ayrıntıları da oldukça dikkat çekici. Buna göre muhalefet partileri kıt kaynak ve imkanlarla seçim çalışmalarını sürdürmeye gayret ederken, Ankara merkezli Ak Partili seçkinlerin belediye imkanlarını ve personellerini kullanarak rakipleri karşısında haksız avantaj sağlamaları, dürüst belediye çalışanlarından bizleri rahatsız etmektedir denildi.

Hangi parti olursa olsun belediye personeli'nin asli görevi vatandaşa hizmet etmektir. Seçim çalışmalarında bulunmaları ethik bir davranış olmadığı gibi vatandaşa karşı sorumsuzluk örneği teşkil etmektedir. 

Dingonun ahırı ne demek?Atlı Tramvaylar zamanında, tramvaylar 2 atla çekilirken dik Şişhane yokuşunu çıkabilmek için Azapkapı'dan takviye at alarak yokuşu çıkabilirlermiş. Tramvay bu haliyle Taksim e kadar gelir, burada çıkartılan atlar, bu gün Taksim alanının batı kısmındaki sular idaresi maksemi ile Fransız konsolosluğu arasında bir ahırda bir süre dinlendirildikten sonra tramvaya bağlanmadan boş olarak Azapkapı ya götürülürlermiş. Taksim deki bu ahırı Dingo adlı bir rum vatandaş işletirmiş. Gün boyu bir sürü atın girip çıkmasından dolayı dilimizdeki '' Burası Dingo' nun ahırı mı giren çıkan belli değil '' sözünün buradan geldiği söylenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti