Malatya’da Bayrak Skandalına Soruşturma Başladı

Malatya'da Bayrak Skandalına Soruşturma Başladı

Önceki gün Malatya'da ilk defa yayımladığımız Bayrağımıza Saygısızlık haberinin ardından Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü işlemlere başladı.

06 Aralık 2017 - 09:21 - Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 15:55

Malatya’nın Doğanyol ilçesinde yaşanan Bayrağımıza yapılan saygısızlık Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirdi. Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Doğanyol ilçesinde Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen törende Türk bayrağının lavabo kapısına asılmasından dolayı, gerekli incelemenin başlatıldığını ve iki müfettişin görevlendirildiğini söyledi.

Tatlı, Bugün ulusal bir gazetede ve sosyal medyada Doğanyol ilçesinde Öğretmenler Günü kutlamalarında gerçekleştirilen yemin töreni sırasında Türk bayrağına saygısızlık yapıldığına ilişkin haberin yer aldığını anımsattı.

Bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını anlatan Tatlı, şunları kaydetti:

"Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatıldı ve iki maarif müfettişi ilçeye gönderildi. Varsa bir ihmal veya bir kasıt, ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde salonun tamamı bayraklarla donatılmış ancak personel her tarafa bayrak asarken buraya da asmış. Bunun art niyet taşıdığı kanaatinde değiliz ancak inceleme neticesinde varsa kişilerle alakalı bir suç veya kasıt bununla ilgili gerekli soruşturmalar ve cezalar verilecektir."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Malatyaspor Zirveye Yerleşti
Yeni Malatyaspor Zirveye Yerleşti