• Reklam
Malatya CHP’de demokrasi yoktur dedi ve Bombaladı!

Malatya CHP'de demokrasi yoktur dedi ve Bombaladı!

CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın CHP'yi HDP'leştirmek çabası içerisinde olduğunu ileri sürerek CHP Akçadağ ilçe örgütü olarak  istifa ettiklerini açıkladı.

01 Şubat 2017 - 04:11 - Güncelleme: 02 Şubat 2017 - 13:02

CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın CHP'yi HDP'leştirmek çabası içerisinde olduğunu ileri sürerek CHP Akçadağ ilçe örgütü olarak  istifa ettiklerini açıkladı.

CHP Akçadağ ilçe binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın açıklaması yapan CHP'li Aslan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'ya sert sözlerle yüklenerek şunları kaydetti:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'ya parti içerisinde bir takım sıkıntılarımızın olduğunu paylaştık. Ama Ağbaba, bu sıkıntıları görmezden geldi. Tabana kulak vermedi. Bizde bu sıkıntıları CHP Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat ve Örgütten Sorumlu Tekin Bingöl ile paylaştık, bunun yanı sıra partideki üst düzey bir çok isim ile görüşmemiz oldu ama bir sonuç alamadık.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın CHP tabanını HDP'ye doğru kaydırdığını hissettim. CHP Akçadağ Örgütü olarak bu durumdan rahatsız olduk. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile de görüştük, il başkanımız pasif kaldı. Biz bu partiye gönül vermişiz ama Malatya Milletvekili Veli Ağbaba olduğu müddetçe, Kadın ve Gençlik kolları Asil ve Yedek üyelerimiz ile birlikte CHP Akçadağ Örgütü olarak hepimiz istifa ettik. İstifamızı CHP Genel Merkezine faksladık" dedi.

CHP ile gönül bağlarının devam edeceğini parti ile bir sorunlarının bulunmadığını aktaran CHP'li Aslan," Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. HDP ile dirsek teması içerisinde olmayı kabul edemeyiz. Bunun hesabını Ağbaba'ya sormak zorundayız. Malatya'da bütün belediye başkanlarını, ilçe Başkanlarını, meclis üyelerini ve il başkanını belirleyen Ağbaba'dır. Milletvekili Ağbaba'ya soruyorum; çıkıp TV'lerde 'Bu Malatya'nın ablası bu abasi' derken, CHP'nin abisi kim? Açıkça söylüyorum; CHP'nin abisi Veli Ağababa'dır. Biz önce tabanımıza, örgütümüze sahip çıkacağız, Malatya'yı bir tek kişiye, Veli Ağbaba'ya teslim etmişiz. Biz demokrasiden, özgürlükten bahsediyoruz. CHP içerisinde demokrasi varsa, işliyorsa ondan sonra AKP'yi eleştirme hakkımız olacak, bizde demokrasi yok. CHP Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat ve Örgütten Sorumlu Tekin Bingöl ile bir görüşmemiz oldu, hiç örgüte kulak vermedi. Malatya'yı Veli Ağbaba'ya teslim etmişler. Doğanşehir ilçe başkanı bir yılda dört defa değişti. Hekimhan, Arguvan, Pütürge, Kale, Kuluncak ilçe başkanlarını görevden aldı kendine yakın olsunlar diye. Hayırdır! Hani CHP'de demokrasi vardı?

Ağbaba'nın nasıl milletvekili seçildiğini çok iyi biliyoruz. Bütün örgüt elinde.Ağbaba'nın yüreği yetiyorsa önce seçimle Hakim kontrolünde seçime gir, ondan sonra görelim. Bugün Malatya'da 13 kurultay delegesi var. Ben altısını tanımıyorum. Bunları delege yapan Ağbaba'dır. Malatya CHP'de demokrasi yoktur, Veli Ağbaba vardır. Biz hiç bir zaman HDP ile aynı yolda yürümeyeceğiz, yürümedikte. Ağbaba'nın HDP ile dirsek teması sürdüğü müddetçe bu parti bir yere gitmez.Biz her zaman küçülmeye mahkumuz.Yüzde 25'te kalırız,iktidar olamayız." diye konuştu

HABER FOTO: HASAN ERYILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x