• Reklam
Malatya, Bir Zil Takıp Oynamadığınız Kaldı!

Malatya, Bir Zil Takıp Oynamadığınız Kaldı!

Malatya'da yaşanan Akıl Tutulması her geçen şiddetini arttırarak devam ediyor.

31 Mayıs 2016 - 02:30

Malatya'da yaşanan Akıl Tutulması her geçen şiddetini arttırarak devam ediyor. Bu kez yaşanan gariplik 2-3 ay önce verilen Bakanlığın tekrar layık görülmesiyle davul zurna çalıp oynamak.

 

Adeta Saray Darbesi yapılarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu görevinden alan ve yerine ara seçimde milletvekili listesine yazılan eski bakan Binali Yıldırım'ı Başbakan yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilindiği üzere Malatya'ya yıllar sonra verilen Gümrük Bakanlığına herhangi bir müdahale yapmadı ve Bülent Tüfenkçi Bakan olarak görevinde kaldı.

 

Buraya kadar her şey normal zaten olmasa şaşılacak bir durumun ortaya çıkması söz konusu değil mi.?

 

Düşünün ki yıllar sonra size rekor düzeyler de oy veren ve bakanlık hasretiyle yanıp tutuşan bir şehre çok ta etkili olmayan bir bakanlık verilmiş. Bunun üzerinden bir kaç ay geçmiş ve Bakan Bülent Tüfenkci hala koltuğunu ısıtmadan Başbakan Davutoğlu'nu görevden alıyorsunuz ve Malatyalıya sunduğunuz bu bakanlığı geri alıp başkasına takdim ediyorsunuz. Böyle bir şey saçmalıktan öteye gitmez.

 

Malatya'da yağcı ve yalaka takımı bazı gruplar kalkmış Bakan Bülent Tüfenkci'nin yerinde kalmasından dolayı methiyeler teşekkürler ve basın bildirileri yayınlıyorlar. Yahu sizde feraset akıl yok mu? Allah aşkına ne içtiniz siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Niye kendinizi bu kadar ayağa düşürüyorsunuz? Malatya'nın hakkı olan verilmiş beğenirsiniz, beğenmezsiniz lakin 2-3 aylık bir macera olur mu bu işler adama gülerler yahu. Bizim aklımıza bile gelmeyen şeylere Malatya'nın ileri gelenleri sevinerek teşekkür eder hale gelmiş bunun adı yalakalık mı? Yobazlık mı nedir bilemiyorum? Fakat öyle bir endişe var ki bende bu teşekkürleri ve kutlamaları görünce aklıma ilk şu geldi; Yoksa bunlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güvenmiyorlar mı? Madem güvenmiyorlar mitinge neden gidiyorlar? Madem güveniyorlar bakanın yerinden olacağı endişesi şüphesi niye? Madem güveniyor ama güvenmemiş gibi davranıyor bu yalakalık niye bir türlü bu denklemi çözemedik.

 

Sakın kafanız güzel mi demeyin vallahi tek damla bir şey içmedik ama galiba Malatya her zaman olduğu gibi yine duman çıkarıyor buradan o anlaşılıyor.

 

Seçilmiş bir Başbakan'ın görevden alınıp keyfi muamele atanmış bir Başbakan'a görevin teslim edildiği ülkemizde bir kez daha şu gerçekle baş başayız ki Malatya yıllar sonra gelen Bakanlıkla arpa boyu yol alamayacağa benziyor. Başbakan'ın dahi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzına baktığı Türkiye'de bu emir zincirine dahil olan bir bakanın memleketi için çok bir şey yapması beklenemez. Hiç yoktan iyimidir, kötümüdür bilemem ama En azından nefsimizi körlemiş olduk. Biz Cumhurbaşkanına sizler gibi yalakalık, yada şov yapıp teşekkür etmek yerine artık hizmetler beklediğimiz temennisini iletiyoruz... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x