Reklam

Malatya AKP İl Başkanlığında Toplu İstifa

Malatya AKP İl Başkanlığında Toplu İstifa geldi. İstifa kararları için İl Başkanı Av. İhsan Koca'dan özel Açıklamalar...

Malatya AKP İl Başkanlığında Toplu İstifa
Editör: Malatyadan
15 Ağustos 2018 - 14:36
AKP Malatya İl yönetimi, Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı'na geçtiğimiz 18 Mayıs'ta atanan İl Başkanı İhsan Koca'nın kendi yönetimini oluşturması adına topluca istifa ettiği duyuruldu...

AKP Malatya İl yönetimi, Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı'na geçtiğimiz 18 Mayıs'ta atanan İl Başkanı İhsan Koca'nın kendi yönetimini oluşturması adına topluca istifa ettiği duyuruldu.

AKP Malatya İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Genel Merkezimizin talimatlarıyla 18 Mayıs'ta İl Başkanlığımıza atanan İhsan Koca Başkanımızın yapılan istişareler sonucu 24 Haziran Seçimleri sonrasına ertelenen yeni Yönetim Kurulunun oluşturulması ve İl Başkanımızın yeni yönetim kurulu oluşturulurken rahat çalışabilmesi için Mevcut İl Yönetim Kurulu üyelerimiz kendi arzu ve istekleri ile istifa ederek İl Başkanlığımıza sunmuştur."

 

İstifaların ardından bir yerel televizyon kanalına açıklamalarda bulunan AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca şu açıklamalarda bulundu.

 

İSİMLERDE TİTİZ DAVRANIYORUZ

Yeni il yönetimini oluşturmak için gece gündüz mesai harcadıklarını ifade eden Koca, nasıl bir liste oluşacağına dair mesajlar verdi. “Milletvekilimiz Hakan Kahtalı, il başkanlığı görevini yüksek bir çıtada bıraktı. Onun eksikliğini hissettirmemek adına ve kamuoyundan gelen beklentileri karşılamak adına yoğun bir çaba içerisindeyiz. Hem genel merkezimizin hem de kamuoyunun uygun göreceği bir liste oluşturma çabası içerisindeyiz. Malatya’yı temsil eden bir liste için çalışıyoruz. Malatya’ya başka illerden zamanında göç etmiş ancak Malatyalı olmuş hemşerilerimiz var, mesela Adıyamanlı, Elazığlı, Bingöllü hemşerilerimiz. Onları da temsil eden bir liste oluşturmak için çabalıyoruz. Genel merkezimizin bizlere koyduğu bazı kriterler var, o kriterlere uygun arkadaşlarımızı listeye almaya çalışıyoruz. İlçe dengelerini korumaya çalışıyoruz. Genel manada Malatya’yı temsil edecek bir yönetim listesi oluşturmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

HEDEF ELEŞTİRİLERİ AZA İNDİRMEK

Yeni oluşacak il yönetiminin en önemli hedefinin 2019 seçimleri olduğunun altını çizen Koca, şunları söyledi; “24 Haziran seçimleri öncesi teşkilatımıza yönelik bazı eleştiriler vardı. Bizim öncelikli hedefimiz bu eleştirileri en aza indirerek kamuoyunda kabul görecek bir teşkilat yapısıyla onların önüne çıkabilmek. İnşallah bu beklentiyi karşıladığımızda yerel seçimlere daha hızlı hazırlanmış olacağız. Hem belediye başkanı hem de meclis üyesi aday tespitleri noktasında çok titiz davranacağız. Yeni oluşturacağımız il yönetimimizle birlikte yapacağımız çalışmalarla 30 Mart 2019 yerel seçimlerinden yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Bu anlamda hemşerilerimizin de bizlere destek olacağına, güveneceğine ve yanımızda olacağına inanıyorum.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!