Malatya 112’de Skandal Uygulamalar İddiası

Malatya 112'de Skandal Uygulamalar İddiası

Malatya 112 Servisinde akıl almaz uygulamalar....

17 Ağustos 2019 - 22:57 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 17:35

Malatya’da 112 Başhekimi ve Yardımcısı’nın Başhekimlik ve Komuta kontrol merkezinin bulunduğu binanın terasında Güvercin beslediği ve çalışanlara mecburi bakıcılık görevi verilmesi, çalışanlara mobbing uygulanması, çeşitli cezalandırmalar ve daha neler neler gündeme bomba gibi düştü. Haber Merkezimize yapılan ihbarda şu ifadelere yer verildi.

ÇALIŞANLAR ADETA CANINDAN BEZMİŞ!

Malatya 112 Başhekimi ve Yardımcısı 112’nin başhekimlik ve komuta kontrol merkezinin bulunduğu binasında terasda güvercin besliyor. Hizmetli personel arkadaşlarımıza kendi işlerinin yanında buranın temizliği bakımı mecburi ve emri şekilde  yaptırılıyor.

Komuta kontrol merkezinde bulunan nöbet tutan personelin ve idari personelin buraya girişi tamamen engellenmiş nöbet tutan personelin dinlenme hava alma yeri yok edilmiştir.

Teras tamamen kilitlenmiş anahtar sadece başhekim ve yardımcısında bulunmaktadır. Başhekim yardımcısı tarafından ilçelerden merkeze, merkezden ilçeye usulsüz çapraz görevlendirme yapılarak tanıdıklar yandaşlar görevlendirme parası (Extra 900 TL) alırken,diğer arkadaşlarımız mağdur olup  yandaşlar rahat etsin diye farklı yerlere mecburi gönderiliriyor.

Başhekim yardımcısının yaptığı nöbet listeleriyle çalışan sayısının hemen hemen yarısı atandığı kadro dışında çalıştırılmakta Devlete ekstra maliyet külfet oluştururken arkadaşlarımıza mobbing uygulanmaktadır.

Yönetimle tartışan aykırı davranan hakkını arayanlara ceza olarak uzak ilçelere (Pütürge-Doğanyol – Kuluncak – Arapgir - Darende) gibi ilçelerimize sürgün ediliyor.

Doktorların Nöbeti 24 saat nöbet esasına göre devam etmekte ama diğer personele zulüm mobbing için nöbeti 3 vardiyaya bölme çalışmaları yapmaktalar.

Başhekim yardımcısının görevlendirdiği komuta sorumluları sorumluluk parası alamadıklarından kendilerince çözüm bulup ekstra nöbete ikinci kişi olarak getirtilip (normalde nöbette 1 sorumlu olur) Devlet yolsuzluğa uğratılmaktadır. Bütün bu olanlar Başhekim yardımcısının bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

Yönetim nöbet tutulan istasyon şartları ,ambulanslar ve yapılan işle ilgilenmeyip tamamen personeli yıldırmak ezmek susturmak için uğraşmaktadır.

112 ile Sağlık Müdürlüğü ilgilenmediğinden Başhekim yardımcısı tamamen usulsüz kanunsuz ve yönetmeliğe aykırı olarak çalışmaktadır.

Lütfen sesimizi duyun. Teşekkür ederiz

Haberin Resimleri aşağıda yer almaktadır. 

 

YORUMLAR

 • 26 Yorum
 • Orhan Arıkan
  7 ay önce
  Bende Bir Müdürün Milletime hizmet etmemem gerektiğini otur oturduğun yerde diye Tehdidine Tacizine Maruz kaldıktan sonra dün İşhakkım Fesh edildi hemde 22 Yıılık Kadrolu Kamu personeliyim Tazminatsız, beş kuruşsuz bi anda kapıya konuldum Sesimi kimseye duyuramıyorum 3 tane Evladım var Haksızlık yapıldı Mağdurum
 • Naneye gelince hım hım, sapına gelince mee :)
  7 ay önce
  Biz kırk gardaşız, kırkımızda birbirimizi biliriz. Bu haberi kimlerin yaptırdığını da, amaçlarının ne olduğunu da, iftirayla abartıyla pirenin deve yapıldığını da bütün 112 biliyor. Kul***ılmayan bir yerde kuş beslenmesinden başka hiçbir şey yok. Kimse saf değil. Herkes mevzuatı az ya da çok biliyor. Sistem yıllardır böyle. Yarası o***lar, kuyruk acısı o***lar akıllarınca ortalığı karıştıracak. Dün istedikleri gibi at sürenler bugün sözlerinin geçmemesini hazmedemiyor belli ki. Bir kez daha gördük ki herkes kendine yakışanı yapıyor. Adama demezler mi madem haksızlık var madem haklısınız çıkın derdinizi açıkça anlatın. Samimi olduğunuza inanalım.
 • sürücü fırat
  7 ay önce
  Serdar hoca ve veysel hocanın mobing yapacaklarına bazı personelleri taraf tutarak haksız kazanç elde etmelerine imkan sağlayacaklarına inanmıyorum bence tek suçları personel odaklı çalışıp onların sorunlarını çözmeye ve yardımcı olmaya çalışmalarıdır izin tatil mesai kavramı gözetmeden hizmet odaklı çalışmalarıdır bundan rahatsız o*** ve istediklerini hocalarımızdan bulamayan asıl alıştıkları çalışmadan ve haksız bir çalışmaya alışan birilerinin kumpası dır mesnetsiz söylemler dir basına yansıtı*** yada kendi istediklerini yaptıracakları bir başhekim ve yardımcısını kurumun başına getirmek için oynanan bir oyundur unutmayın ki ALLAH doğrudan yanadır ve herkes kendi kazdığı kuyuya düşmeye mahkumdur kötü niyetli o***ların bir hesabı varsa doğrudan yana o*** ALLAH hında bir hesabı vardır
 • Emre
  7 ay önce
  A.ihsan gibilere sesinlz çıkmıyordu sırtınızdan inmiyordu. Kum ça***lara sesiniz çıkmadı. Şimdi bu başhekime iftira atın erkek gibi çık söyle kimsen sana ne mobing uygu***ıyorsa
 • Emre
  7 ay önce
  Gül gibi başhekim gelmiş kıymetini bilin hayvan sevmeyen insan sevemez dandik bisürü adama boyun eğdiniz sesiniz çıkmadı kilitli yere ulaşan şerefsiz sen nerden aldın anahtarı kim fazla para aldıysa erkek gibi adını yaz
 • Evcil hayvanları koruma derneği
  7 ay önce
  Hekimi ve çalişanların çoğunu iyi tanıyorum. Çalışmaları ile gittiği yerde dürüstlüğünden söz ettirmiş işini layıkıyla yapmiş bir hekim.Yapmiş olduğu çalışmaların en önemliside uyuşturucu ile mücadeledir. Bu asılsız gerçeklerle bağdaşmayan haberi ya bir satıcı yada işini yapmak istemeyen bir personel yapmış. Gazetenin editörüde maşalıgını yapmıştır.Unutmamalıyız ki hayvan sevgisi olmayan insanda, insan sevgisi de olmaz. Hayvanları bahane edip böyle bir asılsız haber yapan editörü kınıyorum
 • 112
  7 ay önce
  Asıl sorun Osman İçel kendi fantazisi gerçekleşsin diye egosu tatmin olsun diye soruşturma açtıran personeli işten soğutan ömrü hayatında bir kere 112 de çalışmayan birinin 112 den sorumlu başkan yardımcısı olması garip değil mi haftalık top***tılarda 112 idarecilerine isim verip birşey bulun bunlara soruşturma açın talimatı veren Osman İçel değilmi 20 yıldır hiç görev verilmeyen Osman İçel ne oldu da bir anda görev verildi Ahmet Dağhan gibi yıllarca 112 ye emek veren Bi adamı alıp Osman İçel i getirmek bana bir kastın olduğu nu anlıyorum Ki gelir gelmez sevmediği adamlara soruşturma üstüne soruşturma açtırması 112 de artık had safhaya getirdi
 • 112 çalışanı 2
  7 ay önce
  yazı*** yorumlara bakın allah aşkına savunma yapmak yerine bu sefer çalışanlarına atmaya başlayan bi idare yanlısı yorumlar çok komik kabul edin yazı***lar 0 doğru...kapı kapalı yada açık orada hayvan varmı var - çalışanlara mobbing yapılıyormu evet usulsuz görevlendirme yapılıyormu evet siz önce bunların cevaplarını verinde ondan sonra kapıyı bahceyi konuşun...
 • Kurban olduğum
  7 ay önce
  Yahu ben anlamadım tam bişey ler düzeltirken birileri çomak sokuyor 112 de hep vardı görevlendirme bu bir mecburiyet personel yoksa ne yapacak görevlendirme yapacak Allah rızası için Bi karışmayın 112 kurulduğundan beri bir adım gitmedi ileri aynı ekip nail umaya da kumpas kurdu bu haber durduk yere çıkmadı birilerinin ayağına basıldı yıllardır 112 yi düzelmesini izin vermeyen Bi ekip başhekim i değil bence yıllardır. bu çomağı dürtüp duran adamı göndermek lazım
 • İftira atarak anca kendinizi rezil edersiniz.
  7 ay önce
  Komuta merkezinde de bir dönem çalışmış bir personel olarak söylüyorum; Teras personelin hava aldığı bir yer değildir. Güvenlik gerekçesiyle kilitli olması gereken görevli personel haricinde kimsenin girmemesi gereken bir yerdir. Arkadaşlarımızın hava alacağı, dinleneceği, gezeceği hatta isterlerse piknik bile yapabilecekleri güzel bir bahçe mevcuttur.
 • İftira atarak anca kendinizi rezil edersiniz.
  7 ay önce
  Çalışma sistemi vardiyalarla ilgili düzenlemelerin amaçları ve gerekliliği mantık çerçevesinde değerlendilirmelidir. 24 saat çalışmanın vardiyalara ayrılması zulüm yada mobbing olamaz. Vardiya sisteminin daha insani olduğu tüm otoritelerce kabul edilmekte, desteklenmektedir. Komuta merkezinde 2 doktorun çalıştırılması personel dağılım çizelgeleri incelendiğinde anlaşılacak ki fazla değildir, azdır. İhtiyaç dahilinde yapı*** hatta ihtiyaçtan daha azıyla idare edilmeye çalışı*** sistemde gereksiz ücret vermeden, yolsuzluktan bahsedilemez. Terasta güvercin beslenmesi eleştirilecek değil takdir edilecek bir davranıştır. Personele zorla güvercin bakıcılığı yaptırıldığı iddiası komiktir. Mizah amaçlı yazılmış olsa gerek.
 • İftira atarak anca kendinizi rezil edersiniz.
  7 ay önce
  Personellerin kadro dışında çalıştırıldığı, çapraz görevlendirme yapıldığı, personelin sürgün edildiği iddia edilmiş. Personel dağılım çizelgesine göre bazı birimlerin kadrosunda fazlalık olduğu, bazı birimlerin personelinin yetersiz olduğu, ilçelerde personel eksikliği olduğu, bu eksikliğin görevlendirmelerle karşı***dığı tüm personelce biliniyor. Bu durum yıllardır aynı şekilde devam etmektedir. Şimdi mi sürgün oldu ? Görevlendirmeye giden personelin resmi harcırahlarını almalarının gayet normal olduğu, hangi şartlarda harcırah alındığı yada alınmadığı ve görevlendirmelerin belirli sıraya göre yapıldığı herkes tarafından bilinmekte. Yıllardır yapı*** görevlendirmeler ne zamandan beri yandaşa ekstra ücret verme oldu ?
 • 112 kkm
  7 ay önce
  Önceden düzen yoktu , vatandaşa ambu***s göndermede güçlük yaşanıyordu geç gönderiliyordu, düzenlemeler geldikçe insanlar bel altı vurmaya başladı. Kkmde nöbetçi olup dışarıda gezen kişi ve buna göz yuman kişiler vardı. Bunu haber olarak gönderenin devlete hizmet etme vatandaşa hizmet etme gibi bir gayesi yok.
 • İftira atarak anca kendinizi rezil edersiniz.
  7 ay önce
  Malatya 112 çalışanı olarak kuruma ve kurum amirlerine bu şekilde haksızlık yapılmasını ve iftiralar atılmasını mide bu***dırıcı buluyorum. Bir takım menfaat grupları kurdukları kirli ağlarla yıllarca Malatya 112 ve tüm sağlık camiasında krallıklarını gayri resmi i*** etmişlerdi. Haksızlık, torpil, liyakatsizlik vb. şeylerle beslenen ve büyüyen bu menfaat gruplarının ve bu gruplara iştirak ederek şahsi çıkar elde eden şakşakçılarının rahatı bozulmuş ki bu şekilde iftira yoluna başvuruyorlar.Bahsi geçen başhekim ve yardımcısını kontrolü altına alamayan, eskisi gibi sözlerini geçiremeyen dik bir duruşla karşılaşan menfaat grupları, mesnetsiz iddialarda bulunarak kirli gayeler peşinde koşmaktadırlar. Ve esasen yaptıkları kendi kirli yüzlerini göstererek, kendilerini rezil etmektir.
 • Güvercin sevdalısı
  7 ay önce
  O değil de, paçalı gök taklaya vuruyor mu hocam? :)
 • Erenali
  7 ay önce
  Merhabalar arkadaşlar yalan yanlış haber yapan Allah katında yeri yoktur bu nasıl bi dünya her insana yardimci olan bir kişiyi karalamak isteyen serefsiz karaktesiz şahsiyettir rahat edemiyorsun galiba yan gelip yatıp maaş alıp çağan colugunun kursagindan geciriyorsun Ha benim ismim eren akpinarda kime sorarsan getiriler o ... warsa tabi
 • 112
  7 ay önce
  Başhekim anahtarı saklamış kimse çıkmasın diye ama birilerinde anahtar varmış bak video çekmiş resim çekmiş
 • 112
  7 ay önce
  (Komuta kontrol merkezinde bulunan nöbet tutan personelin ve idari personelin buraya girişi tamamen engellenmiş nöbet tutan personelin dinlenme hava alma yeri yok edilmiştir.Teras tamamen kilitlenmiş anahtar sadece başhekim ve yardımcısında bulunmaktadır. ) Lafa bakarmısın teras tamamen kilitli ise bu resimlerle videoları nasıl çektiniz merak ediyorum komutada 24 saat nöbet tutarken 8 yada 10 saatini çalıştığın tespit edilirse bence normaldir. teras katta hava alınması tamamen yasal değildir çünkü üstü kapalı değildir sinirlenen yada cinnet geciren bir kkmci yada hava alırken sigara içerken başı döner aşşağı düşerse nolacak hiç bir güvenliği bulunmayan terasta bence hava alınmaz aşşada hava alınması için 112 nin güvenliğininde bulunduğu bir bahçesi var anlaşı*** yapı*** güzel işler yerine rahatınız kacınca en güzel yöntem bu
 • kilitli terasmı dediler
  7 ay önce
  bu nasıl kapatılmış tamamen kilitlenmiş teras ceken arkadaş maşallah demekki süpermenmiş terasa uçmuş cekmiş insanların hayvan beslemesi kadar güzel bişey varmı bırakın karalama sahnelerini hafta sonu adam tarasa cıkıyor hemde kilitli video cekiyor ne kilitli terasmış be arkadaş anlaşı*** nema***dığınız şeylerden oldunuz arkadaşlar yapı*** güzellikler yerine çalıştığınız kurumu karalıyorsunuz
 • rahatınızmı bozuldu
  7 ay önce
  bu beladan kurtarın bizi başlığıda nedir ya insanlar alışmış rahatlığa yıllarca çiftlik gibi kul***mışlar kafalarına göre nöbetlerde durmayanlar kafalarına göre nasıl para alırım hesapları yapanlar 24 saat tutu*** nöbette 8 saat çalışan kişiler rahatınız bozuldu anlaşı*** hele fazla alınan mesailer cabası noldu bir başhekim geldi düzeniniz bozuldu 112 ye son 4 ay içerisinde yapı***lardan bahsetmez basına atan kişi kendi rahatı bozulduğundan şikayet eder ha kendisine dokunmasalar 24 saatte 8 saat çalışmasına göz yumulsa eminim en kral yönetimdir.
 • 112 çalışanları
  7 ay önce
  Başhekimin kimseye kuşlara bakın orayı temizleyin dediği yok yaptıklarını bir araştırırsanız yıllardır lastikler ortada idi çok güzel bir lastik deposu oluşturdu arşivi olmayan 112 ye arşiv birimi kuruldu daha geleli bir yıl olmamasına rağmen 112 nin çehresi değişti izin dönemi tayin dönemi ve 2 tane bayram geçti haliyle nöbeti çevire bilmek için mecburen birileri nöbete gidecek ve mesaisini alacak personeli eksik o*** istasyon adil şekilde yazılıyor ve kim uygunsa o gönderiliyor
 • Başka bir 112 çalışanı
  7 ay önce
  O teras hava***mak için personelin kul***dığı bir yer değildi zaten hep kapısı kapalı o*** Nadiren kul***ı*** bir yerdi. Binanın bahçesi gayet havadar bir yer zaten.:) Zorla baktırıldığı söylenen personele hiç sormuş mu bu yazının sahibi acaba.? Ki o kişide hayvan besleyen gayet zevkle yapan biri bu tip işleri. Ki ayrıca suçlama yapı*** başhekim zaten bakımlarını mesai dışında gelip yapan gece haftasonu demeden binaya gelip göz kulak o*** biri.ki o kişi zaten fazla mesai demeden evine hiç bir zaman zamanında gidemeyip işlerle özveriyle ilgilenen bir başhekim. Başkalarıyla o*** kişisel meseleleriniz yüzünden başka İnsanları bu kadar kolay harcamayalım lütfen...
 • 112 çalışanı 2
  7 ay önce
  112nin çalışmasından zerre kadar bilgisi olmayanlar çalışanları korkutarak tehtit ederek işleri yürütüyorlar bilerek isteyerek yapı*** yanlış görevlendirmeler kendi adamlarına rant sağlıyorlar
 • 112 att
  7 ay önce
  heray sonunda acaba nerede calisacam acaba nereye gidecem diye dusunmekden bikdik usandik..umarim duzelir
 • Başka bir 112 çalışanı
  7 ay önce
  Hayvan seven adamdan zarar gelmez ama çalıştığı kurumla ilgili sıkıntılarını amirine, üstlerine bildirmeyip de böyle medyaya yayan, adamdan korkun ve arkanızı dönmeyin kesin zarar gelir ondan.
 • 112 çalışanı
  7 ay önce
  Olayların medyaya yansıması güzel bir gelişme. Bu görevlendirmeler can sıkıcı olmaya başlamıştı. Yeterki tanıdığın olsun, hem görevlendirme parası al, hem rahat yerde çalış. Osman İçel’ de çalışanları bezdirdi. Eşe dosta hizmet devri kapansın artık!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x