Malatya
14 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2561.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  58786.849$

Yeni Yıl Tüm Güzellikleri Beraberinde Getirsin

30 Aralık 2017, Cumartesi 18:58
Yeni bir yıla girmeye hazırlandığımız, yılın son günleri diye adlandırdığımız şu günlerde, belki birçoğumuz iş güç koşuşturma, çocukların okulu, ev işleri, hastalık belki benim şu anda aklıma gelmeyen bir çok şeyle uğraşıyoruz. Yani bir yıl bitiyormuş, yeni bir yıl geliyormuş çok da farkında olmayabiliyoruz. 

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız sokaklardaki süslemelerden, mağaza vitrinlerinden pek unutmanız mümkün değil, ister istemez hatırlamanızı sağlıyorlar, öyle güzel bilinçaltı yapıyorlar ki süslemelerin büyüsüne kapılıveriyorsunuz. Yeni bir yıla yeni umutlarla girmek, yeni bir yıldan yeni beklentiler içinde olmak güzel tabiki. Bilinçsizce alışveriş edip, bütçenizi zorlayıp, sizi sıkıntıya  sokacak şekilde tüketici çılgınlığına dönüştürmediğiniz sürece sorun yok.

Sevdiklerimizi, sevindirmek elbetteki paha biçilemez birşey, insan sevdiğine niye hediye almak ister, ona değer verdiğini, önemsediğini göstermek için.Herkes bütçesi oranında hediyesini alıyor, hediyelerde maddiyatın önemi yok, birine ihtiyacı olduğu için de hediye almıyoruz, kendisini düşündüğümüzü ifade etmek, hediyeyi alırken sevdiğimizin yüzündeki gülümsemeyi görmek yetiyor bize. Ama tabiki hoşuna gidecek, kullanabileceği bir hediyeyi seçebilmek de ayrıca marifet gerektiriyor! Sadece almış olmak için alınırsa hiç bir anlam da ifade etmeyebilir?

Gelin yeni yıldan beklentilerimizi sıralayalım;

Öncelikle canı gönülden diliyorum ki savaşsız, silahsız, şehitsiz, anaların, ailelerin yüreklerinin yanmadığı evlatların öksüz kimsesiz kalmadığı, huzur ve refah içinde bir vatan ve dünya olsun.

Sağlık

Mutluluk 

Huzur

Bereket

Sevdiklerimizle bir arada olabilmek

Evlatlarımızın iyi eğitim alması, huzurlu bir yuva kurması, mutlu olması

Yeni bir araba almak

Yeni bir ev almak

Yeni bir arazi almak vs.

Bunlar herkesin önceliğine göre çoğaltılabilir. Gelin hep birlikte bir şey deneyelim bu yıl, yeni yıldan beklentilerimizi bir kağıda isteklerimiz şeklinde yazıp çağıralım, hani hıdrellez akşamı yaptığımız gibi. Ayrıca da isteklerimiz konusunda cimri davranmayalım, kararlı bir şekilde isteyelim, sonrada duamızı edip asalım her gün görebileceğimiz bir yere. Olmasını kararlılıkla bekleyelim, şartları da oluşturmaya çalışalım bu arada. NLP ile uğraşanlar beyin gücü diyorlar, her şey Allah(c.c)’tan gelir diyenler de Rabbim bizi duydu diyorlar. Ben şükürler olsun ki inançlı biriyim, herşeyin Rabbimden geldiğini düşünür ona iman ederim, sadece isteklerim konusunda da gayretkarımdır, şartları oluşturmaya çalışırım, bilimsel gerçeklerle de öğrenebildiğim kadarıyla desteklerm. İşte beyin gücü dediğimiz de bunlardan biri. Ankara’da bu işle uğraşan arkadaşlardan bir şeyler öğrenebilmiştim. Şimdi en azından birkaç birşey uygulayabiliyorum. Yeni yıldan isteklerinizi de sizde kararlı isteyin, inşallah Rabbim uzun ömürler versin yıl sonunda da bakın bakalım dilek ve isteklerinizin ne kadarı olmuş. En azından motivedir, denemenin kime ne zararı olabilir ki! Ben başladım listemi hazırlamaya. Yaşam enerjisini kaybetmemenin ne kadar önemli bir şey olduğunu ölüme yaklaşıp, kurtulmadan çok anlayamıyoruz bence. İkinci hayatıma başladığımı düşünen ben bunu en iyi şekilde uygulamaya çalışıyorum. Neden ikinci hayatım diyorum bunu da başka bir yazımda paylaşacağım sizlerle.

Listemin başında sağlık var sağlık olmadan hiç bir şey olmayacağına, sağlığın yerindeyse çalışıp para kazanıp, istediklerini elde edip mutlu olunabileceğine inananlardanım. Belki benim beklentilerim  ulaşılabilecek hedefler, gücümün yetebileceği şeyler, onun içi hayatımda çok hayal kırıklıkları olmuyor. Bir de tabiki iletişim, evet çalışmaktan yorulmam, evde de dışarıda da gücümün yettiği ölçüde işlerimi ayarlarım , tembellik etmem, beklenti içine girmem, birileri hissetsin benim beklentilerimi karşılasın istemem, elim ayağım tuttuğu sürece de bu böyle olacak. İletişimi sağlam tutmaya gayret ederim, kendimi en iyi şekilde ifade etmeye çalışırım, bunu yıllarca iş olarak da  yaptığım için benim yaşam tarzım haline geldi zaten, beni tanıyanlar için kolay bir insanım aslında ama  yeni tanıyanlara karmaşık gelebilirim! Yani demek istiyorum ki sevdiklerinizin yanınızdakilerin işlerini kolaylaştırmaya çalışın, yük olmaya değil, insanların sırtında  zaten yeterince yükleri var, herkes kendi sorumluluklarını bilsin, sorunlar bitsin.

Yeni yıl bize yeni umutlar , yeni mutluluklar, sağlık,  afiyet, bol kazançlar, bereketli sofralar, iyi evlatlar, bekar olup da evlenmek isteyenlere hayırlı kısmetler nasip etsin inşallah.

Herkesin beklentileri doğrultusunda isteklerini gerçekleştirmiş yeni bir yıl ve daha nice uzun yıllar geçirmelerini diliyorum sevdiklerinizle birlikte…

Sevgiyle kalın.