Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66990.433$

Malatya İzlenimlerim - 2

26 Mart 2024, Salı 16:55

Yerel seçimler kapıya dayandı, ama bu seçim sonuçları taşları yerinden oynatacağını şimdiden hatırlatmak isterim. Gidenler ve gelenlerin, emekli olanların yada silineceklerin bol olacağı bir seçim sonuçları yaşanacak.

Adı yerel ama sonuçlar bomba etkisi yaratacak.

Cumhur ittifakı da diğer pertilerde nihayetinde olumlu olumsuz etkilenecekler.

Malatya'da büyükşehir adayları belli olmadan önce saha Gürkan ile Çalık'ın meydan muharebesine dönmüştü.İki isim seçmeni kutuplastırmış ve germişti.Aslinda Gürkan başkana neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu ama ortamı gerginlestirmelerini gören genel merkez her iki ismin de  üzerini çizerek SamiEr'i aday  gösterdi.
Aslında Selahattin başkanın hizmetleri küçümsenecek noktada değildi.Beş dönem ve en uzun başkanlık rekorunu elinde tutan Gürkan'ın aday gösterilmemesi tabi ki tepkilere yol açması beklenen bir durumdu.Öznur Çalık ile karşılıklı yaşanan gerginlikler vatandaşın da dikkatlerinde kaçmamış,teşkilatlara kadar etkisi sirayet etmişti.Genel merkezin son çare olarak ikisini de  aday göstermeyince şimdilik bu sorun çözülmüş görülmektedir. 

Ama işin ilginç yanı farklı eleştiriler şimdide Sami Er üzerinde yapılmaya devam edilmektedir. Bu konuyu bir başlık altında yazacağım için ben konuyu başka mecraya doğru çekeceğim.

Son bir kaç gündürlú sahalarda hiç görülmeyen adeta inzivaya çekilmiş gibi görünen Öznur hanımın tekrardan sahalara inmesi,sosyal medyada bol bol paylaşımlar yaparak " ben buradayım, ayaktayım edasıyla hareket etmesi gözlerden kaçmıyor.Baskanliğı kaptıran ve bu konuda da moral ve motivasyonu düsen Çalık artık er meydanında ve adaylarla görüntü vermektedir. Bu kervana Ahmet Çakır' da katıldı.Peki ne oldu da bir anda meydana çıktılar kendilerine sorulsa eminim ki diyecekleri söz" sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde onun gostermiş olduğu hedefler doğrultusunda, davamız,onun neferi olmak gibi sözcüklerden bahsedecekler. Vatandaşa sorsan Cumhurbaşkanının Malatya mitinginde ki fiyaskodan sonra muhtemelen ciddi fırça yedikleri ve seçimden sonra genel merkezin fatura keseceği endişesi konuşulmakta. Faturadan  etkilenmemek için eskiler ve yeniler meydanlarda...

Biraz da Yeşilyurt seçimlerini konuşmak istiyorum.

Adaylar içerisinde üç isimden bahsetmek istiyorum. Ak Parti adayı İlhan Geçit'le ilgili önceki yazılarımda belirtmiştim.Onu 20 yıldırli tanıdığımı,halkla kurmuş olduğu bağları, mesleği,idarecilik ve yöneticilik alanında ki başarilarılarına bizzat şahit olmuştum. 

YRP adayı Murat Aslan beyle bire bir tanışmak nasip olmadı ama bir şehir plancısı olarak çok başarılı işler yaptığını, işinin uzmanı olduğunu ve başta Yeşilyurt olmak üzere şehrimize büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum.

İYİ Parti adayı Ali Helvacı beyi 30 yıldırlı tanırım, bilirim ve sürekli görüştüğümüz önemli bir isim. Geçmişte Bülent Ecevit iktidarı döneminde eski MHP'li Bayındırlık ve iskan bakanı ( o zaman ki bakanlığın ismi) Koray Aydın döneminde müsteşarlık yapması hele de 1999 depreminde ki başarıları tartisilmazdı.O dönemlerde kendisini sık sık Ankara'da ziyaret ederdim.İslerinin çok yoğun olmasına rağmen bizlere uzunca vakit ayırıp yaptığı çalışmaları anlatırdı.Brokrasiyi çok iyi bilen deneyimli ve o dönem başta Devlet Bahçeli olmak üzere tüm MHP'li  kabinede ki bakanların yanında önemli bir etkisi vardı. Müsteşarlığı döneminde de Malatya'ya hizmetlerinden dolayı kendi adını taşıyan Ali Helvacı bulvarı bulunmaktadır. Kazanır veya kazanmaz ama Ali Helvacı şehrimiz için önemli ve değerli bir isimdir. 

Günün sonunda bu üç isim Yeşilyurt için, şehrimiz için büyük kazanımdır. Elbette başkanlık koltuğuna bir isim oturacak ama şunu söylemeden geçmek istemiyorum,kim kazanırsa kazansın ama bu üç isim Yeşilyurt'a hizmet noktasında istişare ve deneyimlerini paylaşsinlar. İlçemiz ve güzel şehrimiz kazansın.
Yeşilyurt'un bir an önce ihya ve imarı ile yeniden eskisinden daha güzel bir duruma gelebilir.Kimse kendi siyasi istikbali için şehrimiz üzerinden hesap yapmasın,yapanlara da asla izin verilmesin.Gecmişte bunu deneyenler bertaraf olup gittiler. Vatandaş her şeyi görüyor ve biliyor. Kimin ne yaptığını ,kimlerin şehrimiz için mücadele ettiğini biliyor.
Gün birlik günü,senin ki benim ki hesapları değil,vatandaşın derdine derman olma vakti.Canlarımız gitti, yılların birikimleri gitti,anılar hatıralar gitti,dertliyiz,içimiz yanıyor.Carsinin ve ilçelerimizin hali gözler önünde. Tüm kesimler bir araya gelmeli ve bu sorunları bir an önce çözmelidir,cozmeseniz bu dünyada iki elimiz yakanızda olacak,ahirette bu hesabı vermezsiniz.Onun bunun şunun adamı safsatalarını birakın da şehri bir an önce ayağa kaldırın. Bakın giden gidiyor,gidenleri tekrar getirmeniz güç olacak. Ekonomisini ayağa kaldıramazsınız carsilarımız hindistan kampından,yagmacilardan,fırsatçılar dan kurtulamaz. Ticaret ve ekonomi durursa asıl büyük tehlike o zaman başlayacak. Milletimin hislerine tercüman olmaya devam edeceğim.

Kalın sağlıcakla...

Yorumlar

 • yorum avatar
  Leyla
  28-03-2024 10:56

  Tüm siyasetçilerin bilip konuşamadığı özgür,cesur bi yazı…Teşekkürler

 • yorum avatar
  Hacı soylu
  26-03-2024 17:53

  Çok harika bir izlenim olmuş dediklerin aynen doğru

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.