Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67127.570$

Bakanlar geliyor, başkan ortada yok!!!

01 Mart 2024, Cuma 19:05

Son günlerde Malatya'ya gelen giden bürokrat, siyasiler ve bakanlar sayısında artışlar var. Şehrimiz adına aslında güzel bir şey ama kuru kuruya değilse yada "dostlar bizi pazarda görsün" hesabında değilse.


Bu şehir bir an önce ayağa kalkmalı,canla başla mücadele edilmeli,bir an önce ihya ve imar edilmelidir.Her geçen gün aleyhimize gelişiyor.


Malatya insanı onurlu, akıllı,çalışkan ve sabırlıdır.Ama ihaneti, yanlışı ve kullanılmayı asla kabul etmez ve gerekeni de yapar. Geçmişte yapanlar bunun bedelini odemişlerdir. Yani Malatya'lı çantada keklik değil ve hiç bir zamanda olmadı,olmayacak.
Şimdi gözlerden kaçmayan ve büyük tepki alan Büyükşehir belediye başkanı Gürkan aday belirlenene kadar adeta tam teşekküllü,torenli,ziyafetli ve adeta kurtarıcı pozisyonu gözlerden kacmiyordu.Her üç kelimeden biri " sayın cumhurbaşkanım " olan Gürkan aday gösterilmeyince adeta  kazan kaldırdı.Artık Belediyeye gelmez oldu.Bakanları ve misafirleri vekilleri karşılıyor. Yada tamamen güvendiği ve inandığı dostlarına da küsmüş galiba. Hadi bunu anladık ta senin görevin hala devam ediyor ve milletede mi küstün sayın başkan.

Şimdi cevap arayan soru şu: Selahattin başkan aday gösterilmediği için gerçekten küstü mü?
Aday gösterilen Sami Er'in yanında olmaması,destek vermemesi doğru mu?Yada Parti'ye ihanet mi ediyor?Seçim sonucun da Ak Parti'nin oyları düşerse veya belediyeyi kaybederse Gürkan kendisi aday gösterilmediğinemi bağlayacak?


Önce şunu belirtmekte fayda var,Ak Parti bir dönem Battalgazi daha sonra da Büyükşehir belediye başkanlığı Gürkan' a vererek tam 10 yıl Ak Partili önceden de 3 dönem yanlış değilsem toplamda 5 dönem belediye başkanlığı görevini ifa etti.Ama şimdi aday gösterilmeyince bir anda ortada kayboldu.İki önemli bakanlar İç işleri ve Çevre Şehircilik bakanları Malatya'ya geldiğinde sayın başkan maalesef yoktu.Unutmaması gerekir ki halen görevi devam ediyor.


Zaten teşkilatlarla, milletvekili ve bazı önemli STK yöneticileriyle de sürekli problemli haldeydi.Umarim son gününe kadar kazasız belasız görevini tamamlar.


Gözlerden kaçmayan bir konuda partilerinde aday gösterilmeyince parti değiştirenler yada bağımsız olanlar. Yani partileri bunları gösterince çok iyi ama aday göstermeyince de partiye yada kendi tabirleriyle davayı terk edenler. Aslında etik olarak bende çok bulmuyorum herkes seçimlerde adayların nasıl tespit edildiğini bildiği halde aday oluyorlar ama gösterilmeyince feveran etmenin gereği de olmamalı.Demokrasi mücadelesini parti içerisinde sürdürmeliler.İstifa edip başka bir partide aday olanlar yarın gittikleri partileri de terk edebilirler.Sahsi hesaplar yerine memleketleri için yapmalılar.


Milletvekiligi yapmış olan Çok önemli bir siyasetçi ile konuşurken şöyle bir ifade de bulundu." Başka partide aday olanlar seçildiği takdirde tekrar dönecekler ." dedi ama şu düşülen seviyeye bakın seçilecekler de tekrar dönecekler miş!!!

Diyecek söz bulamıyorum,yorumu siz değerli okurlarımıza bırakıyorum.
Kalın sağlıcakla..

Yorumlar

 • yorum avatar
  Sait Kabadayı
  01-03-2024 23:10

  Biraz önce Aday Bayram Taşkın ı izledim bakanın gelişiyle çalışmalarla ilgili çok rahatlatıcı ve müjdeli bilgiler verdiler

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.