Reklam

MADEF İftar Programına Yoğun Katılım!

Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) İstanbul Sultangazi İlçesinde Geleneksel İftar Programı Düzenledi. 

MADEF İftar Programına Yoğun Katılım!
Editör: Malatya Haber
16 Nisan 2022 - 02:51
Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) İstanbul Sultangazi İlçesinde Geleneksel İftar Programı Düzenledi. 

Bin 100 kişinin katıldığı iftar yemeğinde Malatyalılar Pandemi nedeniyle ayrı kalınan sürecin bir nevi acısını çıkararak hasret giderdiler. 

Sultangazi Belediyesi Sahra Düğün Salonunda yapılan İftar Programına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Yeni Malatyaspor eski kulüp başkanı ve Malatya Konfederasyonu başkanı olan Adil Gevrek, AK Parti il başkan yardımcısı İsmet Öztürk, Malatya Sivil Toplum Örgütler Birliği (MASTÖB) Genel Başkanı Nazife Özdemir, başkan vekili Hasan Karakaş, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, MAKON kurucu başkanı Aziz Damar,  A Haber Yurt ve İstanbul Haber Müdürü Kerim Ulak, Yeni Malatyaspor eski 2. başkanı Aziz Yalçınkaya, Malatya'nın değerleri Federasyon ve dernek başkanları, sanatçılar, bürokratlar katılım sağladı. Iftar öncesi İlahiyatçı İsmail Bayhan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerimle Sema'ya açılan ellerde okunan dualar da şükürler edildi.

Program açılış konuşmasını yapan Malatya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Durmuş Malatyalıların birlik beraberliğini bir kez daha dile getirdi. Genel başkan Yılmaz Durmuş konuşmasında "Katılımlarınızdan dolayı Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz  sivil toplum örgütleri Tek Yumruk olurken birlik beraberlik içinde olacağız" dedi. 

Malatya Konfederasyonu (MAKON) başkanı Adil Gevrek'de selamlama konuşmasında "Özlemişiz birbirimizi. Sizinle olmaktan gurur duyuyorum. Yılmaz başkanımıza Bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Hep bir olacağız, hem İstanbul'daki Malatyalılara hemde  Malatya'ya hizmet edeceğiz. Malatyalılar Vefa bilir, Her zaman sıkıntılı günlerde Birbirimize sahip çıkıyoruz" dedi. Yeni Malatyaspor hakkında da merak edilenlerin olduğunu kısa bir süre sonra yapılacak olağanüstü kongrede her şeyi açıklayacağını dile getirerek olağanüstü kongreyi İşaret etti.

AK Parti il başkan yardımcısı İsmet Öztürk'de selamlama konuşmasında Malatyalının bir araya getirdiği için Başkan Yılmaz Durmuş'a teşekkür etti. Başkan İsmet Öztürk " Birlik beraberliğimizi güzel bir tablosunu yaşıyoruz. Malatyalıların oluşturduğu muhabbetin devamını diliyorum" dedi. 

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar'da konuşmasında on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı'na kavuştukları için şükür ederken, MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş'a teşekkür etti. 

Açılan iftar sonrası sohbetlerle hasretlik giderilirken çekilen fotoğraflarda bu özel günde hatıralara yansıdı.