Kesilen Kayısı Ağacının Gövdesindeki Şok Görüntü

Kesilen Kayısı Ağacının Gövdesindeki Şok Görüntü

Kayısı Ağacının kesilmesinin ardından ağacın gövdesinden çıkan görüntü Muhtar Salim Beydüz'ü şok etti. İşte sonuna kadar keyifle okuyacağınız o gizemli haber.

02 Kasım 2017 - 10:01 - Güncelleme: 07 Kasım 2017 - 16:26

Kesilince reçinesinin kırmızı olduğundan dolayı kanayan ağaca dönen ağaçları ve çeşitli şaşırtan şeyleri daha önce görmüştük ama bu defa olan görüntü çok şaşırttı. Anadolu'nun sırlarla gizemli topraklarında ne cevherlerin ve şifrelerin olduğuna bir kez daha şahitlik etmiş olduk. 

Elazığ'da bir muhtarın bahçesindeki kayısı ağaçlarının kesilmesiyle ortaya çıkan Türk bayrağındaki gibi ay-yıldız görüntüsü şaşkına çevirdi.

Elazığ'ın Baskil ilçesi Doğancık köyü Muhtarı Salim Beydüz'ün bahçesinden kestirdiği kayısı ağacından Türk bayrağını andıran ay ve yıldız simgesi çıktı. Muhtar Beydüz, ağacı keserken kökünden itibaren tamamında ay ve yıldızı görünce duygulandıklarını söyledi.

BAYRAĞIN BU ZORLU SÜREÇTE KAYISI KÖKÜNE YANSIMASI BİZİ DUYGULANDIRDI

Kayısı bahçesinde budama yaparken sonradan kesmeye karar verdiği ağaç kesildiğinde Türk Bayrağı simgelerini görünce neye uğradıklarını şaşırdıklarını aktaran Muhtar Salim Beydüz, "Bu bayrağın bu zorlu süreçte kayısı köküne yansıması bizi duygulandırdı ve çok etkiledi. Ulusumuzun bayrağına ne kadar sahip çıktığını ağaç kökünde oluşan bu bayrakta bile gördük" dedi.

Ağacın tamamını 15 parçaya ayırdığını anlatan Beydüz, "Hepsinden de aynı simgeler çıktı. Birkaç tanesini arkadaşlara verdim. Diğer kalanları Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza göndermek istiyorum. Türk ulusumuzun bu zorlu süreçten geçtiği bu yıla denk gelmesi bu darbe girişimcilerine kapak olsun. Bu devletin, milletin ve ulusun bayrağına ne kadar sahip çıktığını gördük. Kayısının kökünde ay yıldızın oluşması milletimiz için Türk bayrağının ne kadar değerli olduğunun bir örneğidir. Sonuna kadar Türk bayrağının ve milletimizin her zaman yanında olacağız" diye konuştu.

AĞACIN YERİNE YENİSİNİ DİKECEK

Bu topraklarda bu bayrağın çıkmasının kendisine ayrı bir duygu yaşattığının altını çizen Beydüz, kestiği ağacın yerine yenisini de dikeceğini kaydetti.

20 yıldır hızarcılık yapan Yılmaz Arslan Mirzan, "Muhtar bana kayısı ağacı var gel kes dedi. Ben de gelerek keserken, böyle bir olaya denk geldim. Telefonla muhtarı aradım ve kayısıda Türk bayrağı çıktığını söyledim. İlk başta inanmadı. O an kesmedim, bıraktım. Muhtar geldi ve görünce duygulandı. Sonra 'Bu böyle kalsın bunu güzel kesek' dedi. Bende böyle bir şey görünce tuhaf oldum. 20 yıldır bu işi yapıyorum. İlk defa böyle bir şeye denk geldim" ifadelerinde bulundu.Türk bayrağı simgesini görünce şaşırdığını, bunun için tarım il ve ilçe müdürlükleri ile üniversiteden araştırma isteyeceklerini ifade eden Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ise, yapılacak araştırmalar sonrasında sonucunu raporlarıyla açıklayacaklarını söyledi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 44tecdeli
  1 yıl önce
  yerıne başka tur dıkılır cevız badem gıbı
 • Öztürk Öztürk
  1 yıl önce
  Saçma sapan bir haber bayrağımıza benzemiyor, benzese bile önemli o bayrağı alıp sallamak değil ülkemizi süper güç yapmak için okumak çalışmak dürüst olmak adaletli olmak dünyanın neresinde olursa olsun ay yıldızı görünce herkesin saygı duymasıdır, ağaç kökünde ay yıldıza benzer görüntü
 • Kayhan,S
  1 yıl önce
  Allah ın hikmeti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x