Kaya Çilingiroğlu’na Malatya Darbesi

Kaya Çilingiroğlu'na Malatya Darbesi

Sosyete Bebesi Kaya Çilingiroğlu'na Malatyadan çığ gibi tepki yağdı.

28 Kasım 2017 - 09:43 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 09:28

Evkur Yeni Malatyaspor – Beşiktaş maçının ardından sosyal medya üzerinden "Malatyaspor ve benzeri futbol anlayışı olan takımlar Süper Lig'e yakışmıyor!!!" şeklinde mesnetsiz ve aşağlayıcı bir yorum yapan Sosyete Bebesi Kaya Çilingiroğlu’na Malatyalılar adeta savaş açtı.

Yoğun tepkiler üzerine dediğine adeta pişman olan Sosyete bebesi Çilingiroğlu bu yorumu sayfasından kaldırmak zorunda kaldı. Kimse’nin ne iş yaptığını dahi bilmediği sosyete bebesi Kaya Çilingiroğlu’nun futbol bilgisinin dahi tartışılacağı bir ortamda TRT gibi bir kuruma kimin ne amaçla bu vasfı verdiği merak edilen konular arasında. Mesnetsiz yoruma kulüp sportif direktörü ve başkan’dan tepki mesajları gecikmedi. 

“ HADDİNE DÜŞMEZ ”

Sportif Direktör Ali Ravcı, maç sonrası sosyal medya hesabı üzerinden tepki çeken bir açıklama yapan Kaya Çilingiroğlu’na da sert şekilde cevap vererek, şunları söyledi:

“Kimsenin haddine düşmez Malatyaspor’un ismini ve yerini tartışmak. Hele hiçbir futbol kariyeri olmayan, baba parasıyla sağa sola caka satan, televizyon programlarına kendini nasıl çıkarttığı ortada olan bir şahsın hiç değil. Malatya bir markadır, bu markanın buralara nasıl geldiğini, mazisinin ne kadar büyük olduğunu Çilingiroğlu ve onun gibilerin havsalası almaz. Futbolu konuşan, tartışan isimleri iyi seçmezsek elbette ki şiddet olur, elbette ki küfür olur. İşte örneği. Saçma sapan bir yorumla 3 milyon taraftarı olan bir camiayı ayağa kaldırmaya çalışıyor. Adam çıkmış Malatyaspor’un Beşiktaş karşısında gol yememek için 90 dakika boyunca savunma yaptığını ima ediyor. Bunu söylemek için art niyetli olmak gerekir. 90 dakika boyunca oynayan, atağa çıkan, gol kaçıran taraf kimdi? Bunu tüm Türkiye gördü. Ne demek Yeni Malatyaspor’un yeri Süper Lig değil. Her maçında taraftar rekoru kırılan, futbolu seven, geçmişinde efsane teknik adamlar ve futbolcular bulunan, 2 Cumhurbaşkanı çıkarmış bir kentin yeri Süper Lig değil de neresi, bize çıksın söylesin. Kaya bey herhalde Beşiktaş’a yenilmediğimiz için kızgın. Kusura bakmasın, Malatyaspor hiçbir takımın adına bakmadan her zaman yenmek için oynar.”

“Maç yorumu bile yapmaktan acizsin”

Hiç kimsenin 3 milyon taraftarı bulunan koca bir camiayı lekeleyecek, küçük düşürecek yorum yapma hakkına sahip olmadığını belirten Adil Gevrek, “Bugün ülkemizde futbolu konuşan, tartışan isimlere baktığımızda yanlış giden bazı işlerin neden olduğunu anlarız aslında. Milyonları ilgilendiren, kitleleri peşinden koşturan bir spor branşını konuşan, tartışan isimlerin özenle seçilmesi gerekir diye düşünüyorum. Beşiktaş maçı sonrası yorum yapan Kaya Çilingiroğlu, Malatyaspor gibi takımların Süper Lig'e yakışmadığını söylemiş. Niye, çünkü o akşam Beşiktaş'tan 3 gol yemeyip, Kaya Bey'e uykusuz bir gece geçirttik. Malatyaspor o akşam Beşiktaş karşısında direnmeyecek, koşmayacak ve rakibine farklı mağlup olacaktı ki Süper Lig'e yakışsın. Futbol yorumcusu olduğunu söylüyorsun ama maç yorumunu bile doğru düzgün yapmaktan acizsin” dedi.

Gevrek, mücadelede galibiyeti kaçıran tarafın Yeni Malatyaspor olduğunu belirterek, “Müsabaka sonrası Teknik Direktör Şenol Güneş de bu yönde konuştu zaten. Bunları geçelim, hem sana mı kalmış Malatyaspor'un Süper Lig'e yakışıp, yakışmadığını tartışmak. Kimin nerelere yakışmadığını tartışacak olsak herhalde bundan en büyük zararı hiçbir futbol kariyeri olmadan devlet televizyonunda yorum yapan sen görürsün. Malatyaspor'u konuşman için önce ağzını yıkayıp 3 defa çalkalaman lazım. Futbol arenası magazin dünyasına benzemez. Magazin dünyasının sahte sahnesinde aldatmalar, gönül çalmalar normal karşılanabilir ama kitleleri ilgilendiren futbol dünyasında, hele de Malatyaspor gibi büyük bir camiada buna asla müsaade edilmez. O sözlerin için acilen tüm Malatya halkından özür dilemeni bekliyoruz, aksi halde hukuki girişimlerimizi başlatacağız” diye konuştu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Malatyaspor Zirveye Yerleşti
Yeni Malatyaspor Zirveye Yerleşti