Reklam

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Türkiye'yi Temsil Etti

Kahve uzmanlarının zirve yarışması olarak bilinen Hollanda Barista Şampiyonası’nda bu yıl ilk defa bir Türk ilk defa jürilik yaptı.

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Türkiye'yi Temsil Etti
Editör: Malatya Haber
15 Mart 2021 - 01:19
Kendisi de bir kahve uzmanı olan Yunus Çakmak, Avrupa’dan gelen yarışmacıların yaptığı birbirinden ilginç kahveleri değerlendirdi.

Yunus Çakmak bu yıl  5’incisi düzenlenen Holllanda Barista Şampiyonası’nda jüri üyesi oldu.  Alanındaki en iyi turnuvalarından biri olarak kabul edilen yarışmada onlarca barista, jüri üyelerini etkilemek için hünerlerini sergiledi. Türkiye’nin en iyi baristaların’dan biri olarak gösterilen Kahve Uzmanı Yunus Çakmak’ın değerlendirmeleriyle damga vurduğu şampiyona, başarılı bir organizasyon olarak kahve severlerin büyük ilgisini çekti.Yunus Çakmak bir Türk olarak barista şampiyonasına davet edildiği için gurur duyduğunu söyledi. Çakmak” Ülkemi temsil ettiğim için mutluyum. Bu turnuvalarda daha çok yer almalıyız. Kahve bizim geleneğimizin önemli bir parçası. Kahve sektöründe söz sahibi olmak için benzer organizasyonların ülkemizde de düzenlenmesi gerekir” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti