Reklam

İsmet Yalvaç Bizi Ne İle Suçlamış?

Malatya Haber'in varisi İsmet Yalvaç Efendi bizi mahkemelere vererek aklı sıra bezdirmeye çalışıyor. İşte ilginç suçlamalar ve dava konusu.

İsmet Yalvaç Bizi Ne İle Suçlamış?
Editör: Malatya Haber
05 Nisan 2022 - 04:54
Aylardır Turgut Özal Üniversitesine yapılan sistematik ve planlı saldırıyı deşifre eden ve Malatyamızın güzide kurumunu rant ve çıkar oyunlarına karşı savunan Malatyadan.com, Malatya Haber sitesi İsmet Yalvaç tarafından suç duyurusuna muhatap olmuş ve hakkımızda dava açılmıştı.

Dün acaba ne suçlarla bize dava açtığını merak ederken aynı dosyada Hem kıymetli rektörümüz hemde eşinin adını geçirmelerine şaşırmakla beraber, emniyet mensubunun suçları okumasıyla tebessüm etmek zorunda kaldık. Sözde Turgut Özal Üniversitesine yanlı haber yapıyormuşuz ve Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Eşi Ercan Karabulut’un bizi azmettirdiğine dair bir takım suçlamalarda bulunulmuş. Yok çamur demişiz, yok bilmem ne demişiz, demişiz de demişiz…

Gereken ifadeyi vermekle beraber olayların en başından nasıl son rahleye geldiğinden tutunda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gecesi yaşanan Burhan Karaduman’ın kavgasının henüz mahkemesi davası görülmeden, dolaylı yollarla nasıl Üniversiteye ve Rektör Hanım ve Eşine mal edilmeye çalışıldığı komplolarının tüm detaylarına kadar anlatılmıştır. 

Öncelikle İsmet Efendi bizi kendin ve yandaşların gibi görme. Biz kimseyle rant yada hesaba düşmedik, bundan sonrada düşmeyiz. 

Bizi bugünde, yarında, ilelebet de kimse azmettiremez. Çok şükür beynimiz var. Olayları araştırıp kim haklıysa ona hakkını teslim ederiz. Kim yanlışsa onu da uyarmaktan ve ifşa etmekten geri kalmayız. 

Üniversite ile herhangi bir ticari yada maddi çıkarım yada rantım olmamıştır. Aksini ispatlamayan namerttir.

Tüm Malatya sizin ne hesaba düştüğünüzü öğrendi. Artık kimse yazdıklarınıza inanmıyor ve inanmak da istemiyor. 

Gazeteciliği böyle bir olayda ağır yaraladınız. Bu yaşananlar milattır. Tüm medya sektörünün bu yaşananlardan ders çıkarması onurlu ve dürüst gazetecilik yapması elzemdir. 

Hepimiz bir birbirimize dava açalım bakalım kim haklı kim haksız Türk Adaleti tecelli edecektir. 

Yine diyorum bu üniversite sadece değil, Malatya’da hesabınız olan tüm işleri takipteyim.

Hiçbir dürüst insanı ve kurumu size yem etmem bunu da bilesiniz.