İmkansızlıklarla Boğuşan Rektör Ne Yapsın?

İmkansızlıklarla Boğuşan Rektör Ne Yapsın?

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İmkansızlıklar ve İnönü Üniversitesi'nin kullanmadıklarıyla mı yetinecek?

24 Ekim 2018 - 01:14 - Güncelleme: 10 Kasım 2018 - 06:07

Geçtiğimiz günlerde amatörce işlerle işe başladıklarını belirttiğimiz Malatya’nın yeni üniversitesi olan Turgut Özal Üniversitesi ve Rektör Sayın Aysun Bay Karabulut için özür niteliğinde ki bu yazıyı yazmak istedik.

Çok yakın bir dostumun beni arayarak anlattıkları karşısında, yok artık! diyecek kadar şaşkınlığımı gizleyemedim. Herhangi bir ödeneğin olmaması apar topar bu üniversitesinin tahsis edilmesi, bunlarda yetmez gibi birde İnönü Üniversitesi’nde Rektör Ahmet Kızılay ile sorun yaşayan herkesin buraya aktarıldığı iddiaları çözümsüzlük yumağının bir hayli büyüklüğüyle yorumlanabilir.   

Yani özetle Sayın Rektör Aysun Bay Karabulut tamamen ihaleyi almış durumda. Herkesin bu işin altından kolay bir şekilde çıkamayacağını öngörürsek Aysun Hoca’ya Allahtan yardım dilemekten başka şansımızın olmadığını söylemek mümkün.

Bizde elimizden geldikçe Malatyamızın yeni gözbebeği olan Turgut Özal Üniversitesi’nin çalışmalarını takip ederek Rektör Aysun Bay Karabulut’a destek olmaya çalışacağız her ne kadar bizi hüsrana uğratan başka bir üniversitemiz olsa da bu yeni üniversitemiz ilgiyi ve desteği şu süreçte fazlasıyla hak ediyor. Tekrardan Rektör Aysun Hoca’ya başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x