Reklam
Reklam

İdlib'de Şehit Sayısı Git Gide Artıyor!

İdlib'de rejim unsurlarının alçak saldırısı sonrası şehit haberleri geldi.

İdlib'de Şehit Sayısı Git Gide Artıyor!
Editör: Malatyadan
28 Şubat 2020 - 00:48

Hatay Valisi Doğan: "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur" açıklamasında bulundu.

Hatay Valisi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Tedavileri devam ediyor. Toplamda 32 yaralımızın hayati bir tehlikesi bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

KAN İHTİYACI YOK!

Hatay Valisi Doğan, "Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur.Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum." dedi.

SOSYAL MEDYA KAPATILDI

Bu saldırı sonucu sosyal medya üzerinden provakatif eylem yada paylaşımların önüne geçmek ve olası yanlış bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına geceden bu yada sosyal medya kanalları Facebook, Twitter, Youtube ve İnstagram kapalı durumda.