Reklam

Haluk Cömertoğlu Aylar Öncesinden Biliyordu!

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin bir diğer sürprizi ise Arapgir ilçesinde yaşandı.

Haluk Cömertoğlu Aylar Öncesinden Biliyordu!
Editör: Malatyadan
20 Nisan 2019 - 06:27
AK Partili Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yeniden aday gösterilmeyince Cumhuriyet Halk Partisi’ne transfer oldu ve adaylığını açıkladı. Bu seçim bir kez daha bize gösterdi ki belediyelerde parti çok da önemli değil. Şahsına oy alan Cömertoğlu yeniden seçilerek mazbatasını aldı.

Haluk Cömertoğlu o kadar aktif bir süreç yönetti ki, bir çoğuna şahitlik ettik. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Malatyalılarla buluşma toplantısına dahi iştirak eden Cömertoğlu, İstanbul’daki hemşehrileri ve Arapgirlilerle bir araya gelerek deyim yerindeyse moral, enerji depoladı. Zaten Arapgir ilçemizin insanlarının birbirlerine fazlaca olan bağını bilmeyeniniz yoktur heralde. Yine birkaç etkinlik ve programa katılarak, hemşehrilerine seslenen Cömertoğlu belki ilçede bu kadar gezmemiş, kapı çalmamıştır.

Her defasında kendinden o kadar emin ifadeler ve sözler kuruyordu ki, başka birinin kazanacağına biz bile ihtimal vermiyorduk. Haluk başkanı tekrar seçilmesinden dolayı kutlayarak ona bundan sonra Cömertoğlu yerine “Müneccimoğlu” demek daha çok yakışacak gibi. Şakası esprisi bir yana artık bunu kutlamamız lazım başkanım, reyhan çayı kesmez üzümlerimizi yollarsınız. 

Ne diyelim inanç ve zafer başka bir tarifi yok…