Malatya
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.65
 • ALTIN
  2549.3
 • BIST
  11089.53
 • BTC
  65930.826$

Yeşilyurt Adayı İlhan Hoca Güven Sabırın Altını Çizdi!

Yeşilyurt Adayı İlhan Hoca Güven Sabırın Altını Çizdi!
Tecde Konteyner esnafının yanı sıra Yaş Sebze ve Meyve Halini ziyaret ederek, 'Hayırlı işler' temennisinde bulunan AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Ülkemizin var olmasının önemli unsurlarından olan esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanındayız. Sorunlarını en kısa sürede çözeceğiz" dedi.

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 6 Şubat depreminin ardından dükkanları hasar gören Tecde Mahallesindeki konteyner esnaflarını ziyaret etti. Esnaf gezilerine bir yenisini daha ekleyerek esnafların sorunları dinleyen Geçit, ardından Yaş Sebze ve Meyve Halini ziyaret ederek 'Hayırlı işler' temennisinde bulundu. Esnaflara en geç 2 yıl içinde depremin izlerini silecekleri sözünü veren Geçit, esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanında olduklarını vurguladı.

“BİZE GÜVENİN VE SABIRLI OLUN”

Esnafların kendilerine güvenmesini ve sabırlı olmasını isteyen Geçit, şunları söyledi: “Esnaflarımızı ekmek teknelerinde ziyaret ederek, istek ve önerilerini yerinde dinledik. Esnaflarımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyoruz. Bizlere gösterdikleri misafirperverlik için kendilerine teşekkür ediyorum. 6 Şubat depreminin ardından esnaflarımızın dükkanları hasar gördü. Sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Merkezi hükümetin desteği ile birlikte Malatya’da büyük çalışmalar yapacağız. İki yıl içinde Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinde depremin izlerini ortadan kaldıracağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu şehirde depremin tüm izlerini yok edeceğiz. Bize güvenin ve sabırlı olun.” 

YAŞ SEBZE VE MEYVE HALİ ESNAFINI DA UNUTMADI

Prof. Dr. İlhan Geçit, Tecde Mahallesindeki esnaf ziyaretinden sonra Yaş Sebze ve Meyve Halini ziyaret etti.  Burada Hal Esnafı ile sohbet eden, sorun ve çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulunan AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, esnafın sorununa 31 Mart seçimlerinin ardından neşter vuracaklarının altını çizdi.  
Geçit, “Hal binası Malatya’nın kalbi. Malatya’yı temsil anlamında bir mihenk taşı. Yüz yıllık afetten bu yüz yıllık ağır enkazdan şehri çıkaracak bir ekip lazım. Deneyim donanım çok önemlidir. Bu ekipte karşınızda. Bize vereceğiniz güçlü destek ile sorunlarınıza neşter vuracağız. Sebze hali için de açık çek veriyorum, esnafımızın ortak toplumsal talebi için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!