Nusret Öncü Kimleri Topa Tuttu?

Son günlerde Sosyal Medya ve birkaç satılık kalem aracılığıyla Evkur Yeni Malatyaspor’a adaylık başvuruları için tepkiler yükselmeye devam ediyor.


Nusret Öncü Kimleri Topa Tuttu?

Bir dönem Evkur Yeni Malatyaspor yönetiminde bulunan ve aynı zaman Kick Boks Antrenörü olan Nusret Öncü, bir çok sitemini Malatyadan.com’a anlattı.

Adayların isimlerine gülüp geçtiğini belirten Öncü, “ Yahu kardeşim bunların takıma kaç kuruş faydası oldu. Takımda sanki bir kaos ortamı var gibi davranılmasını ve aday olunmasını hayretle karşılıyorum. Hangisi bir Cemal Turgut gibi, bir Aziz Ayboğa gibi, bir Sait Aybak gibi destek verdi.? Maça gidiyorum koskaca variyetli insanlar gelip beş kuruş vermeden utanmadan bir de benim yerim neresi ben nereye oturacağım? diye soruyorlar. Asgari ücretle geçinen vatandaşımız aslan gibi passolig kartını alıp parasını ödeyip yerine oturup maçını seyrediyor. Takımımız 3 yıl sonunda UEFA sözü vermesine rağmen bu hedefi ikinci yılında sağlıyor. Kalkıp bu başarıyı ayakta alkışlayacaklarına bir de muhalefet olup adaylık açıklaması yapıyorlar. Bu pişkinlikten başka bir şey değildir.” Dedi.  Emeğini, parasını veren ve Ailesinden ödün veren insanlar tek kelime konuşmayıp destek verirken beş kuruş desteği olmayan reklam yüzlerinin ve egolu insanların delikanlılıkla uzaktan yakından alakasının olmadığını vurgulayan Öncü tepki dolu açıklamalarına devam etti.

BİR SİTEM DE SADIKOĞLU’NA!

Malatya Ticaret Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu için yaptığımız eleştiri haberlerinden dolayı geçmişte bize sitem eden Öncü, Bu sitem için pişman olduğunu ve bizim ne kadar haklı işler yaptığımızı tebrik ederek belirtiyor. Bir Malatyalıya faydalarının olmadığını vurgulayan Öncü “ Ben bu vasfımla inanın onlarca insanın işini çözüp bir yerlere taşıyorum. Sadıkoğlu ve benzer kurumlarımızın başındaki insanlar beyhude çabalarının dışında kimseye zerre kadar faydalarının olmadığını gördükçe bir Malatyalı olarak üzülüyorum.” Dedi.

SONUNA KADAR ADİL GEVREK’İN ARKASINDAYIM

Evkur Yeni Malatyaspor’a aday olan kimseleri eleştiren Öncü “ Ben şahsım adına sonuna kadar Adil Gevrek başkanımızın arkasındayım. Başkanımızı bir avuç çıkar grubuna yem ettirmeyiz. Bu kulübü aldığımızda ortaya konan paraları ve destekleri emin olun kulübün muhasebecisinden daha iyi biliyorum. Bugün gelinen noktada başkanımızın ne kadar özverili ve güzel işler yaptığını herkes görüyor. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu çıkıp açıklama yapmıştır. Açık Açık desteğini bildirmiştir. Şahsımın ve Adil Başkanımızın yanında olduğunu vurgulamıştır. Bu sebeple kendisine şükran borçluyum. İnsanların ortada olan başarıyı görmemesi için ya kör ya da aklını kaybetmiş olması gerekiyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya için şanstır. Başkanımız kulübümüze gereken desteği vereceğinden endişem yoktur. İlk gün Adil Başkan’a karşı mesafemiz desteğimiz neyse bugünde o dur. Sonuna kadar destekliyorum” dedi.

MALATYA’DA HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!

Malatya’da siyasi rant uğruna çeşitli hesapların olduğuna ve geçmişte birkaç kişinin ağzından çıkan laflara göre hareket edildiğini vurgulayan Öncü “ İnanın artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Malatya artık kimsenin tek elinde değildir. Eski köprülerin altından nice sular aktı. Bu saatten sonra Malatya kabuğunu kırmış başarılı bir ivme yakalayacaktır. Gerek belediyeler gerekse takımımız memleketimizin adının artık daha iyi anılmasını sağlayacaktır “ dedi.