Koyunoğlu Caddesi'nde yol genişletme çalışmaları


Koyunoğlu Caddesi'nde yol genişletme çalışmaları

Malatya Belediyesi tarafından, trafik akışında sıkıntı yaşanan cadde ve sokaklarda yol genişletme çalışmalarına devam ediliyor.

Malatya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, yol genişletme çalışmaları kapsamında, Koyunoğlu Mahallesi Koyunoğlu caddesi girişinde de yol genişletme çalışması yapılıyor.

Koyunoğlu Caddesi yol güzergahında kalan 5 konut yıkılarak yol genişletildi.

Yol genişletme çalışmaları sırasında, cadde girişinde bulunan 5 adet konutun yıkılarak yola dahil edildiği ve yıkılan konutlar için hak sahiplerine toplam 123.000 lira muhdesat bedeli ödendiği bildirildi.

Sürdürülen çalışmalar ile mevcut 12 metre genişliğinde olan Koyunoğlu Caddesi girişinin Koyunoğlu Camii’ne kadar olan kısmının imar palanındaki genişliğe çıkarılacağı ve çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği; yol genişletme çalışmasının tamamlanmasından sonra kaldırım düzenlemelerinin de yapılacağı ifade edildi.

Koyunoğlu Mahallesi’nde kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan değişim, dönüşüm ve yenileme projesi kapsamında şehrimizin değişik bölgelerindeki cadde ve sokaklarda düzenleme, yenileme çalışmalarını sürdüren Malatya Belediyesi tarafından Koyunoğlu Mahallesi’nde de çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Koyunoğlu Mahallesi’nde sürdürülen düzenleme çalışmaları kapsamında Koyunoğlu Caddesi,  Koyunoğlu Okul 1 ve Okul 2’nci sokaklar ile bağlantılı sokaklarda öncelikle alt yapılar yenilendi, ardından da kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı. Yüzde 80’i tamamlanan düzenleme çalışmalarının bitirilmesi için ekiplerin yoğun bir gayret gösterdikleri belirtildi.