yesilyurt
Malatya
08 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.98
 • EURO
  31.24
 • ALTIN
  1889.6
 • BIST
  7943.95
 • BTC
  43703.85$

Recep Bentli Üniversitesi'nin 'Büyük' Başarısını Paylaştı!


Recep Bentli Üniversitesi'nin 'Büyük' Başarısını Paylaştı!
Göreve geldiği günden beri üniversite'de cadı avı başlatan, profesörlüğü bile tartışma konusu haline gelen acemi rektör Recep Bentli, bunca sürede hiç bir icraat sergilemediği gibi yemek yarışmasında derece alan öğrencilerini kutlaması düştüğü acziyetin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Profesörlük kriterini sağlamadan cemaat ve dönemin AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır ve Halis Dalkılıç tarafından rektör yapıldığı iddia edilen bu bilgisiz zat, bilindiği üzere üniversiteye geldiği günden bu yana MHP'ye yakın sendika personelinden 5-10 kişiye mobbing uygulamış, bir kaç daire başkanı tarafından bazılarına şiddet uygulanmış, bazılarıyla da hali hazırda mahkemelik oldular. Bir çok akademisyen bu mobbing nedeniyle üniversiteden ayrılarak şehri terk etti. Kalan bazı personel ve akademisyenlerin ise önceki dönemi pazarlayarak (kötüleyerek) bir üst koltuğa yada iyi göreve gelmek için Rektör Bentli'ye şirinlik ve yağcılık yapması şaşırtmadı. Medya'da paylaşılacak haberlerinin olmayışı bile boş boş oturmalarının gerekçesi olarak gösteriliyor. Ne hikmetse önceki Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ile 2 yıldır sistematik ve kasıtlı uğraşan ve halada devam eden Sivas Kangallı Trol Burhan Karaduman ve Ünlü Çiğköfteci İsmet Yalvaç'ın yönettiği Malatya Haber dışında kimsenin tek kelime yazdığı yok. Ne kadara anlaştı yada kaç personeli aldırdı bilinmez ama bu trollerin bizim olumsuz eleştiri haberlerinin ardından çiçek, böcek haberleri yaparak aklı sıra bu profesörlüğü bile tartışma konusu olan bilgisiz zat'ı sahiplendiklerini göstermeleri parantez açılacak bir konu. 

EKİP İÇİN TEBRİK MESAJI

Üniversitemiz, Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen “Anadolu’nun Mirası Soframda” Üniversiteler Arası Yemek Yarışmasında Tatlı kategorisinde birincilik kupasını, Ana Yemek kategorisinde ikincilik kupasını kazandı.

Sorumlu hocamız​: Öğr. Gör. Ünalcan KUTAL
Yarışmaya katılan öğrencilerimiz​: Yağmur ÇÖKER, Yaren HASKUL, Ramazan SERTDEMİR, Bahar BİÇER, Zehra KARADAĞ ve Nurhayat KOCA
Tatlı kategorisinde birincilik kupasını kazanan öğrencilerimiz​: Ramazan SERTDEMİR ve Bahar BİÇER
Ana Yemek kategorisinde ikincilik kupasını kazanan öğrencilerimiz​: Zehra KARADAĞ ve Nurhayat KOCA
Öğrencilerimizi ve sorumlu hocamızı tebrik ediyorum.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 4
  SEVDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 4
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Bayram
  20-11-2023 23:00

  Eee kolay yetişmiyor bir aşçı ?‍? sonuçta o bölüme öğretim görevlisi diye aldığı diyetisyenleri ödüllendirmek lazım bi şekilde ki bakın boşuna almadık bu diyetisyenleri diyebilsinler değil mi ? Sağı torpil solu torpil heryeri kuşatmış ne beklersin ki aşçı lazım bu ülkeye aşçı ?

 • yorum avatar
  Sermiyan mityat
  20-11-2023 21:35

  Her sorun bitti bumu kaldı Malatya'nın milyonlarca sorunu var siz basit işlerle uğraşmayın siyaseti bir yere bir yere bırakın hepsi aynı zaten Malatya'nın yolları mekruh binaları baliciler istila etmiş bunu haber yapın

 • yorum avatar
  Mert44
  20-11-2023 06:43

  Liseler arasi bilgi yarismasimi bu ya saka gibi gercekten bunun neresi bilimsel bir calismaymis ???

 • yorum avatar
  Hakan
  18-11-2023 13:36

  Ne başarı ama. Yılın başarı hikayesi. Recep hocadan da beklenen bu zaten.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!