Malatya
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.07
 • EURO
  36.07
 • ALTIN
  2558.4
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  68456.69$

Malatya'ya Bakanlık Müjdesi! Umut Yükseldi!


Malatya'ya Bakanlık Müjdesi! Umut Yükseldi!
AK Parti'de revizyon başladı. Malatyalı hangi isime bakanlık verilecek? Eski Bakan Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ilk kez konuştu!

Malatya’da son genel seçimlerin ardından ciddi bir başı boşluk ve otoritesizlik aylardan beri ele aldığımız konular arasında yer alıyor. Hükümet partisi olan AK Parti’nin Malatya’da son derece zayıflaması ve güçlü isimler yerine acemi pasif insanların görevlendirilmesi, Malatya’da sorunların çözümü noktasında tıpkı geçmiş yönetimlerde olan ilgisizlik ve duyarsızlık dejavusunu tekrar yaşattı. 

BAKANLIK KONUSUNDA MALATYA’YA YEŞİL IŞIK!

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’nın kazanan iller arasında yer aldığını vurgulayarak, “Olası bir kabine revizyonunda Malatya için umut doğmuştur” ifadelerinde bulundu. 

Şehrin haber yazan tek adresi malatyadan.com’a açıklamalarda bulunan Tüfekci “Kamuoyunda bazı isimlerin telafuz edildiğine şahit oluyoruz. Bunlar doğru değildir. Çünkü Malatya dosyası henüz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne gelmemiştir. Tahmini bir süreç vermek gerekirse 2-3 haftayı bulabilir. Benim kanaatim net olmamakla beraber kazanan iller arasında olmamız nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya hep deprem mağduru olduğu için işleri hızlandırabilme adına, hem de ödül mahiyetinde bir bakanlık verilebilir. Olmaması için bir sebep yok. Malatyamız oldu bitti AK Parti’nin arkasında kale gibi duran nadir şehirler arasındadır.” Dedi. 

OLASI BAKANLIKTA KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlık Bakanı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında yaptığı revizyonu Çalışma bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve birkaç bakanlıkta daha yapması bekleniyor. Malatya için bakanlık adaylarından şüphesiz en güçlü isim dinlendirilen isim Öznur Çalık, ardından eski büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan başta olmak üzere yine eski bakan Bülent Tüfenkci’ye de görev verilebilir. Bu isimler dışında Erman Ilıcak, Ahmet Çalık, Vahap Küçük’ün yanı sıra sürpriz bir isme görev verilebileceği aldığımız kulisler arasında. 

KOORDİNATÖR BAKANLIK OLAYI SON BULDU!

6 Şubat Depremlerinde 11 il için bilindiği üzere bakanlar atanmıştı. Malatya’da bu görev Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a verilmişti. Bakan’ın en son 6 Şubat’ın yıl dönümünde Malatya’ya gelmesinin ardından artık Malatya’da görünmemesi bazı çevrelerce bakanın küstürüldüğüne ve bu yüzden gelmediği düşüncesine yol açmıştı. Konuyu Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’ye sormamız üzere Tüfenkci “Depremlerde görev alan bakanlarımızın görev süreçleri bitmiştir. Kültür ve  Turizm Bakanımız takdir edersiniz ki fahri hemşehrimizdir. Bize o dönemde çok yardımcı oldu. Şimdi de desteklerini esirgemiyor. Bu anlamda konuşan bu asılsız bilgilere itibar edilmemesini talep ediyorum. Bakanımız her zaman Malatyamızın ve insanlarımızın yanındadır.” Dedi. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Ali
  05-07-2024 01:09

  Hakeri ye cevap: Bülent'i de istemiyoruz Öznuru da istemiyoruz....

 • yorum avatar
  HAK ERİ
  03-07-2024 16:51

  Bu Bülent tüfenkçi'ye bakanlık vekillik aman haaa bişey verilmesin başka kime verilirse verilsin bunca yıldır tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla maaş alıyorBu memlekete Allah rıza'sı için ne yapmış çıksın söylesinKonuşmayı bile bilmiyorBiz malatya lı olarak bülenti istemiyoruzİstemiyoruzYeter bu şehre verdiğin zarar git çoluğuna çocuğuna bakanlık yap bülent

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!