Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67189.187$

Malatya'da Hangi Milletvekili ve Kurumlar Yolsuzluğa Bulaştı?


Malatya'da Hangi Milletvekili ve Kurumlar Yolsuzluğa Bulaştı?
Deprem Bölgesi olan Malatya'da yolsuzluk ve rüşvet iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

6 Şubat Depremlerinin ardından Malatya’da yaşanan başı boşluğu bir çok haberimizde vurguladık, vurgulamaya devam ediyoruz. O kadar vahim ve bu kadarına pes artık diyebileceğim olaylar duyuyoruz ki artık sözün bittiği noktadayız. 

BÜROKRASİ YOLSUZLUĞA BULAŞTI! MİLLETVEKİLİ PARA ALMIŞ!

Haber merkezimize ihbarda bulunan Malatya’nın öz çocuğu bir esnafımız öyle garip şeyler anlatıyor ki; Malatya’da her şeyin adeta çivisi çıkmış. Kendi iş yerlerinin önüne konuşlandırılan “Gecekondu Konteyner” için belediyelerin ilgili birimlerine şikayet eden esnaf bir çözüm bulamadıkları gibi 16 aydır Malatya’nın sahipsizliğine dem vurmaktan geri kalmıyor. 
İddialara göre bir gece ansızın yerleştirilen konteyner için bir milletvekiline vatandaşın 60-80 Bin TL tutar ödediğini ve o şekilde bu hakkı kazandığını belirten Esnaf “Gerçekten şaşırmış durumdayız. Bir milletvekili nasıl rüşvet alır, yolsuzluk yapar? Biz Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Meşaleci Sami Er’e konuyu ilettik. Bu adam bu mahallenin esnafı değildir. Vergi levhasının ve maliye kaydının bile olduğundan şüpheliyiz. Kaldı ki bu vatandaş Malatyalı bile değildir. Neden iş yerimizin önüne getirip konteyneri koydunuz? Dediğimde bana şu yanıtı verdi. “Ben konuyu araştırdım. Vatandaş gitmiş bir Milletvekiline söylemiş, Milletvekili de Vali Bey’e talimat vermiş. Vali Bey de bu konteyneri buraya getirip yerleştirmiş. Bu konuda benim yapacağım bir şey yok” dedi. Bu mağduriyetine çözüm bulamayan vatandaş, şayet o milletvekili gelsin ben ona 100 Bin vereyim bana caminin olduğu meydana konteyner koysun. Yazık günah değil mi ben buraya senelik 100 bin üzerinde kira veriyorum. Konteyneri kiraya verip 12 Bin TL İsteyen mi dersiniz. Konteynerini satan mı dersiniz. Her türlü rant oyunlarının merkezi olduk” Dedi. 

VALİLİK, SAMİ ER’İ YALANLADI!

Malatya Valiliğini arayıp konu ile ilgili olarak Vali Ersin Yazıcı’nın herhangi bir milletvekili yada siyasetçiden emir yada talimat alıp almadığını sormamız üzerine “Malatya Valisi Ersin Yazıcı yukarıda bahsedilen olayla ilgili olarak herhangi bir siyasetçi, vekil yada makamdan emir yada talimat almadı. Bu işler ne belediyenin ne de vali beyin tek sözü ile gerçekleşen olaylar değildir. Bir heyet vardır. Belgeler, evraklar bu heyetin önüne gider. Şartlar ve kriterler uygunsa ancak o şekilde konteyner gönderilir. Aksi bir durum söz konusu değildir. Hatta Vali Bey yardımcılarına dahi talimat vermiştir. Herhangi bir torpil yada ricayla iş yapılmaması için” denildi. Bu açıklamanın ardından Meşaleci Başkan Sami Er’in her zaman olduğu gibi vatandaşın gazını alıp yalan söylediği bir kez daha ortaya çıkmış oldu. 

KOSGEB KREDİLERİNDE RÜŞVET DÖNDÜ!

Aynı Esnaf Depremden dolayı Esnaf Kefalet’e başvurduğunu herkesin kredisini almasına rağmen kendisinin tüm evrak ve belgeleri uygun olmasına rağmen kredi alamadığını belirterek şu ifadelerde bulundu. “Bir gün berber arkadaşın yanında konusu açıldı. Dedim siz Kosgeb kredisini aldınız mı? Arkadaş bana ‘Evet ağabey aldık. Sen Almadın mı daha?’ Bende kendisine yok vallahi ne gelen ne giden. Sonra bana dönüp ‘Sen Kosgeb’deki o vatandaş’a 10-20 Bin TL ateşlemedin mi yoksa’ deyince şaşırdım. Yok Vallahi kardeşim benim o olaydan haberim yoktu. O işte de mi rüşvet dönüyor? Dedim. Hatta başka bir arkadaş benden de 3 Bin TL istediler ben vermedim. Şerrimi sürttüm zorla krediyi alabildim dedi. Sonra bu konuyu Esnaf Kefalete bildirdim. Onlar da bana para kalmadığını bu konuyu zabıtaya şikayet etmemi söyledi. Ben de kendilerine siz ne işe yararsınız. Şevket Keskin ve Ali Evren 25 yıldır ne yaptı bu esnafa? Her şeyi biz koşturacaksak size ne gerek var bu şehirde dedim. Sadece bizim mahalle değil Dörtyol, Emeksiz ve bir çok yerde bu şekilde ‘Gecekondu Konteynerler’ getiriliyor. Bu bizim ekmeğimizle oynamaktır” dedi. 

SURİYELİLERE PARAYLA KONTEYNER SATILMIŞ!

Yine başka bir vatandaş yaptığı ihbarda “İl göçmen idaresinde TYP’li bir personelin 40-50 Suriyeliye 25-30 Bin TL karşılığında konteyner sattığını yakalandıktan sonra açığa alındığını biliyorum. Hatta 20 ye yakın Suriyeli para vermesine rağmen konteyner alamamış mağdur olmuş. Malatya’da enteresan işler dönüyor. Hırsızlık olayları hala bitmedi. Kapımızın önünde 2 motorsikletimiz çalındı. Emniyet ne ilgilendi ne de kamera kayıtlarını inceledi. Malatya’da ciddi bir yönetimsizlik, otoritesizlik boşluğu var. Umarım devlet büyüklerimiz bu konuları araştırır ve bu deprem bölgesinde rant, yolsuzluk olaylarına çözüm bulur” Dedi.  
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!