Malatya
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.06
 • EURO
  36.10
 • ALTIN
  2561.1
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67941.61$

Malatya Milletvekilleri Alay Konusu Olmaya Devam Ediyor!


Malatya Milletvekilleri Alay Konusu Olmaya Devam Ediyor!
Deprem bölgesi Malatya'yı temsil eden Milletvekillerinin verdiği görüntü viral oldu. Tepki ve eleştirilerin hedefi olan kare "Cumhurbaşkanı gören masum köylü" yorumlarına neden oldu.

Kurulduğu günden beri AK Parti’nin Kalesi konumunda olan Malatya, kim ne derse desin desteğinin karşılığını bir türlü alan bir şehir olamadı. “AK Parti Malatya’ya vefasızlık etti“ desek çok da yanlış bir tabir olmaz. Bunda sadece kabahati partiye atmak insafsızlık olur. Sonuçta ‘İstemeyi Bileceksin’ diye bir kaide var. Beceriksiz insanların Milletvekili listelerine sokulması (!) bazı şer odaklarının sırf kendi emirlerini ve rantını yürütmek anlamında beş kuruş etmez kimseleri bu statüye sokması haliyle memlekete kaybettiren gerekçelerin kaçınılmaz sonucu. Kaldı ki 8. Cumhurbaşkanımız hemşehrimiz rahmetli Turgut Özal’ın dönemin Malatya Belediyesi Başkanına “Ne istiyorsun göndereyim” dediğinde Seyhan Semercioğlu’nun “Efendim çöp kamyonu ve çöp tenekesi” dediği bu memleketi yönetecek beyin ve iradelerin olmadığı sonucunu yıllar önce önümüze seriyor. 

DEPREMİN ÜVEY EVLADI YİNE MALATYA OLDU!

Her ne kadar Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın bahsettiği gibi “Hiçbir talebimiz bakanlıktan geri çevrilmedi” sözü sıcaklığını ve tazeliğini korusa da, diğer deprem mağduru illere nazaran en ağır işleyen ve sorunları hala bitmeyen bir şehir olduğumuz ortada. Önceki gün haber merkezimize gelen bir fotoğraf o kadar manidardı ki her yorumu çıkarmanız muhtemel bir durum. Üst tarafta Kahramanmaraş ekibinin Cumhurbaşkanı ile görüşmesi resmedilirken, Alt tarafta artık herkese uzatmalarından gına gelen kayısıyı sanki ilk defa Cumhurbaşkanını görmüş acemi, gereksiz heyecan içerisinde ve üst üste çıkan vekillerin sunduğu Malatya ekibi görüntüleniyor. Sanki Maraş Ekibi Amerika'dan gelmiş dikkate alınıyor. Malatya Ekibi ünlü gören ve fotoğraf çektirmek isteyen ergenlerin kapışması gibi. 

Cumhurbaşkanına aşık mısınız, kayısı mı verirsiniz, elini mi öpersiniz? O sizin sorununuz ama Malatya sizi seçmişse bu şehre borçlusunuz. Borcunuzu hizmet getirerek ve bir an önce bu şehri ayağa kaldırarak ödeyebilirsiniz. Yoksa aldığınız maaşın her kuruşu size haramdır. Bu memleket sizi giyinip genel başkanla yada bakanlarla poz verip sosyal medyada 100 beğeni alın diye seçmedi. Kendinize gelin ve taşıdığınız ünvanın ciddiyetini kavrayın. 

Böyle lakayıtlık olmaz.

Depremde inim inim inleyen şehirden kimse kayısı hediyesi beklemez. 

Kayısı uzatacağınıza sorunlardan oluşan dosyaları uzatın.

O sahte yağcılığı da bırakın artık. 
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 4
  SEVDİM
 • 7
  ALKIŞ
 • 5
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!