Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67127.570$

Malatya MASKİ’de Skandal Gelişmeler Devam Ediyor!


Malatya MASKİ’de Skandal Gelişmeler Devam Ediyor!
Malatya MASKİ, Arızalara ve şikayetlere yetişemediği gibi, Yüksek tutarlı faturalar, trol ve medya tetikçilerinin yakınlarına ve bankamatik çalışanlarına maaş vermeye devam ediyor.

Dar gelirli ve emekli kesimler geçim sıkıntısı çekerken bir darbede Malatya Büyükşehir belediyesi iştiraki olan MASKİ'nin su faturaları vatandaşı isyan ettirdi.
Malulen emekli olan engelli bir vatandaşımız gelen fatura karşısında adeta şok olduğunu belirterek "Engelli bir vatandaş olarak bir aylık su faturam % 50 indirimli olmasına rağmen bin tl nin üstünde gelen fatura beni şok etti. Raporum olmasına rağmen indirimlisi bu tutar,olmazsa iki bin tl nin çok üzerinde olacaktı.
Depremzede olarak zor geçiriyoruz. Faturalardan dolayı çok zorluk yaşıyoruz. Turkiye'nin hangi ilinde su faturası bu kadar yüksek"
dedi.

Fatura detayını incelediğimizde;
438₺ içme suyu 
395₺ Atıksu 
147₺ CTV
45₺ kdv 
4.5₺ sayaç bakımı 

Ayrıntılı fatura incelendiğinde % 50 engelli indirimine rağmen gelen fatura karşısında büyük tepki gösteren vatandaş adeta isyan etti. Komşularına da  daha yüksek faturalar geldiğini belirterek " İnsafınız kurusun" diyerek Malatya büyükşehir belediye başkanı Sami Er'e ve MASKİ' ye adeta isyan etti.

İŞÇİLERİ FİŞLEMİŞLER!

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Selahattin Gürkan için 31 Mart seçimleri öncesi henüz adaylar netleşmediği süreçte bir grup MASKİ çalışanı dönemin mevcut belediye başkanı olduğu için destek mitingine katılmıştı. Meşaleci Başkan Sami Er’in ekibinden birkaç aklı evvel işgüzar bu katılımcıları fotoğraflayarak mevcut görevlerinin dışında farklı alanlara dağıttı. İsmini belirtmeyen bir çalışan “Bize resmen mobbing yaptılar. İşimiz dışında anlamadığımız alanlara sürgün ettiler arkadaşlarımızı. Biz kendilerine kurumu mahkemeye vereceğiz. Hakkımızı arayacağız dediğimizde bize ‘İstediğiniz yere başvurabilirsiniz. Sonuçta bir şey değişmeyecek’ dediler. Ne kanun tanıyorlar, ne hukuk, ne adalet. Yeni yönetim resmen yönetim acziyeti içerisindedir. Aylardır kuruma yüzlerce şikayet ve arıza geliyor. İşten anlayanları pasifize ettikleri için sorunlar çözülemiyor. Bu kafayla bu şehir 10 yıl geriye vurur. Yazık günah” dedi. 

MASKİ, MEDYA’NIN ARKA BAHÇESİNE DÖNDÜ!

Bir çok trol ve tetikçi medya elamanının ya karısı, ya çocuğu ya kendisi bir şekilde yakınlarını MASKİ’ye aldırmış mesai doldurup maaşını alıyorlar. Yine birkaç trol’e bankamatik çalışanı gibi aylık 30-50 Bin gibi tutarlar ödenmiş. Kurum içerisinden bilgi veren bir yetkili “Burada bankamatik çalışanı ve usulsüz maaş alanları tespit etsinler Malatya yerinden oynar. Kültür A.Ş.’deki 13 kişi bunların yanında çerez kalır. MASKİ’de çok sayıda medya mensubunun yakını çalışıyor. “ dedi. 
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Cemalettin
  28-06-2024 06:44

  Sahi şelale bize ne kadar serinlik verir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!