Malatya
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.07
 • EURO
  36.07
 • ALTIN
  2558.4
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  68456.69$

Malatya Büyükşehir Belediyesi İflası İlan Etmeli!


Malatya Büyükşehir Belediyesi İflası İlan Etmeli!
Malatya Büyükşehir Belediyesi yönetim iflası ile karşı karşıya...

Meşaleci Başkan Sami Er yönetimindeki Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya tarihinin en kötü yönetim biçimini sergilemeye devam ediyor. 

Son bir aydır şehrin dört bir yanından alt yapı sorunları Belediye telefonlarını kilitlemiş durumda. Sayısızca notlar, ihbarlar ve şikayetler gelmesine rağmen hala hayırlı olsun ve iade-i ziyaretlerini sürdüren MASKİ müdürü Sinan Çeçen sayesinde şehri b..k götürüyor. 

KANALBOYU ESNAFI SİFTAH YAPAMADI!

Bugün sabah saatlerinde Malatya’nın en işlek ve marka duraklarından biri olan Kanalboyu’nda kanalizasyon patlamasıyla zaten sineklerle boğuşan semt sakinleri bir de b…k kokusuyla iyice canından bezdi. MASKİ yetkililerinin neredeyse gün boyu uğraştığı arıza kısmi olarak çözülmesine rağmen, Malatya Büyükşehir Belediyesi bayram arifesinde ne ortalığı yıkadı ne de temizlik çalışması yaptı. Maske ile gezinse bile kötü kokulardan geçilmeyen Kanalboyu’nda esnaflar bayram öncesi yine siftah yapamadı. 

YAP BOZ DARBESİNİ ÇAKIR VURMUŞTU!

Yılların eskitemediği ve hepimizin çocukluğu, güzel anılarının geçtiği Kanalboyu’nun DNA’sı bozarak önce asfalt, ardından beton, son olarak da taş döşeyen Meşaleci Ahmet Çakır, Malatya’nın bu güzide semtine en büyük darbeyi vurdu. Su mazgalları ve logarlarını iptal edip her tarafı kapatmasının ardından bölge halkı birkaç defa sel ve lağım patlamalarından nasibini almıştı. Son icraatı ise bilindiği üzere Hollanda ile bütünleşen ve Donkişot hikayesine konu olan Yel Değirmeniydi. Malatya ile uzaktan yakından bir alakası olmayan bu saçmalığı yapmaktan geri kalmayan Meşaleci Çakır’a, o dönem Donkişot benzetmesi yapıp, memleketin milyonlarını boş yere çarçur ettiği için defalarca sadece biz eleştirmiştik. 

CHP’ye Çöp, Çamur ve Çukur eleştirisi yapan AK Parti’nin aynı şeyleri Malatya’da yaşaması ve yaşatması Malatya’nın sahipsizliğini ortaya koymaya devam ediyor. 

İLAÇLAMA YAPILDI AMA YETERSİZ!

Kanalboyu’nda sivrisinekler için son bir aydır yaptığımız çağrıya kulak veren Park Bahçeler Birimi nihayet ilaçlama yaptı. Bölge halkı ilaçlama yapan yetkililere her gün yapılmasını rica ederken, birimin yetersizliğinden dolayı yetkililer “Her gün imkansız bize neresi rapor edilirse oraya gitmek zorundayız” şeklinde akıllara ve izana aykırı bir yanıt vermesi dikkatlerden kaçmadı. 

Koskoca Malatya Büyükşehir Belediyesi bir şehri ilaçlamaya yetersiz bir ekibe sahipse sözün bittiği noktadayız. 

YEŞİLTEPE’DEN ŞİKAYETLER ARTTI!

Yeşiltepe’den son bir haftada 10’larca sivrisinek şikayeti haber merkezimize ulaştı. Semt sakinleri Malatya Büyükşehir Belediyesinin ilaçlamada yetersiz kaldığını ve artık sineklerden rahat yüzü görmediklerini belirtti.  
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 5
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 6
  KOMİK
 • 3
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 8
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Malatyali0144
  18-06-2024 11:24

  Depremden etkilenen bütün şehirlerde insanlar depremin gerçek nedenleri üzerinden kendilerine bir pay çıkarıp derslerini alıp kendilerini duz3ltmeye ve şehirlerini düzeltmeye başladılar. İnsan önce kendisinden başlamalı. Elazigdaki hayat pahaliligi ile malatya arasındaki farkı görmek isteyen iki şehiri bir dolaşıp aynı fabrikadan çıkan ürünü almaya kalksın. Elazığ'a 10 lira ise malatya da 25 hala insanımız bir birini kaziklamaya çalışırken kan emicilere bunları çok gormemek gerek

 • yorum avatar
  Atilla Han
  17-06-2024 23:30

  Depremin 14. Ayında seçim yapıldı ve akp kazandı, Depremin hemen ardından 12 ay içinde evlerinizi yapıp teslim edeceğiz diyenler hani daha enkazlar kaldırılmamışken evleri teslim etmeleri gerekirken yıkımların bile yarısını bitiremeyenler kazandı seçimi, bunları bile görmeyip oy verenler seçti o belediye başkanını , Her millet hak ettiği gibi yönetilir. Malatya'ya müstahak bu olanlar .

 • yorum avatar
  Hakan
  17-06-2024 20:32

  Biran önce Malatya' yı toparlar diye bekleyenlere ve biz depremzedelerin yüzüne nasıl bakacaklar tekrar ne yüzle oy isteyecekler Çalışmaya değil yatmaya gelmiş belediye başkanları

 • yorum avatar
  Harputlu1917
  17-06-2024 08:31

  Malatya bundan daha kötüsü nü hakediyor. Depremde elini uzatan, sürekli malatya yı gündeme taşıyan bir aday varken, aday olana kadar tenezzül edip şehre bile gelmeyen birini başkan seçti. Bu akılla Malatya 10 yılda kendine gelemez

 • yorum avatar
  Reşat
  17-06-2024 08:18

  Ben bu çağın insanlarını anlayamıyorum. Muhalefetin beklentisi, biri koltuğa oturdu mu elinde sihirli bir çubuğu olmaz. Depremden çıkmış bir şehri tekrar eski haline getirmek bile zaman ister. Sabredin ve zamanla Malatya'nın eski halinden daha da iyi bir konuma geleceğinden kuşkum yok. Bu günlere de şükür. Bundan daha kötü günler yaşadığımızı unutmayalım.

 • yorum avatar
  İlhan
  17-06-2024 07:41

  Evet şu anda durum vahim. Şehrin her tarafı kokuyor. Ve genel görüntü çok kötü. Bu çalışma hızı ile giderse Malatya 50 senede ancak toparlanır.

 • yorum avatar
  İdris
  17-06-2024 02:15

  Evet deprem yasadık.adıyaman Hatay bizden daha kötü durumdaydı gidin çalışma görün.malatya Hindistana dönmüş Sami efendiye millet niye oy verdi herkes Malatya cabuk ayaga kalksın diye .ama görüyoruzki hiç bir calışma yok .cöpler birkmiş sinekler den gecikmiyor hiç bir birim çalışmıyor.bir an evvel kayyum atanması gerekir Malatya'ya.çardı merkez de enkazlar duruyor henüz .sanayi esnafı diger esnaf magdur.bütün kaldırımlar konteyner dolu.insanlar hala konteynerde.1.5 sene oldu .Urfa gitti Adıyaman gitti Malatya'da bu saatten sonra gitti .Sami efendiler bitirdi.geçmiş olsun.Kendim ettim kendim buldum.gül gibi sararıp soldum eyvah eyvah eyyyyyy.

 • yorum avatar
  Hüseyin Peker
  16-06-2024 20:03

  Her nedense 1985 ten bu yana kim geldiyse karalama kampanyası devam ediyor bizler genişliyi 30 metre olan yola araba giremez diyen Başkanlar gördük saysam bitmez sorunlar yaşadık yinede isyan etmedik muhallefet kadar

 • yorum avatar
  Serhat Candan
  16-06-2024 19:52

  Sayın Editör, her insanın biraz zamana ihtiyacı vardır. Enkaz altında ki şehri teslim alalı 3 ay bile olmadı. Her gün aynı cümlelerle meşaleci başkan. Hiçbir başkanımız kimseye ve bir yere tabii olmamalı. O konuda hemfikiriz. Ama olumlu bir çok şey de yapılmaya başlandı. Biraz müsaadeyi hak etmiyor mu? Basın tarafsız olduğu müddetçe takdir görür. Saygılarımla.

 • yorum avatar
  Goncagül
  16-06-2024 15:52

  Malatyam güzel şehrim artık İnsanlar yaşamak istemiyor komşularımız başka illere taşınıyor Belediyecilik bitmiş durumda Şehre gelen misafirlerimiz halimize aciyorlar Ne diyelim İyi olur inşaallah diye Kendimizi teselli edip duruyoruz esnaf çok perişan Yazık oldu vesselam

 • yorum avatar
  Aynur ulku
  16-06-2024 15:23

  Evet Malatya'nın her tarafı bok olmuş, çöp kutuları dolmuş çöpler yerlerde, sivrisinek, sayın yetkililer bu işi beceremiyorsaniz bırakın, size oy verdiğimizde pişman olduk, bu ne rahatlık, Allah tan korkun kuldan utanın, Allah in huzuruna nasıl çikacaksiniz

 • yorum avatar
  Ziya
  16-06-2024 15:06

  Hiç birşe demeye gerek yok koşa koşa koyruga girip oy verdik

 • yorum avatar
  Yusuf
  16-06-2024 12:25

  Seçim için biraz daha eleman alsaydınız daha iyi olurdu.

 • yorum avatar
  Malatyali
  16-06-2024 11:49

  Sesimizi duyurdunuz. Bu maskinin ve yeni müdürün ifadesidir. Kanalboyuna yada şehrin dört tarafına taşan lagim değil çıkar siyasetidjr

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!