Malatya
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65737.81$

Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker Gönderildi!


Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker Gönderildi!
Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker sonunda başka ile atandı!.

Malatya'da Deprem sürecinin en kötü yöneteni kim? derseniz her halde 10 kişiden 8'i nin parmakla işaret edeceği isim AFAD İl Müdürü Mustafa Türker olurdu. O kadar kötü bir yönetim sergiledi ki defalarca medya tarafından ve depremzede vatandaşlar tarafından eleştirilmesine rağmen kılını kıpırdatmadı. Nihayet beklenen güzel haber, haber merkezimize ulaştı. 

MUSTAFA TÜRKER KIRIKKALE'YE GÖNDERİLDİ!

Yaklaşık 1 saat önce haber merkezimizin edindiği bilgilere göre Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker'in Kırıkkale il müdürlüğüne gönderildiği belirtildi. Kısa zaman önce Malatya Valisi Ersin Yazıcı'nın medya'yı ziyareti esnasında bazı gazeteci arkadaşlarımızın il müdürü'nün gönderilmesini talep ettikleri ve süreci iyi yönetemediğini belirtmeleri dikkatlerden kaçmamıştı. 

EDİRNE İL MÜDÜRÜ ALİ ALTINDAL MALATYA'YA ATANDI

Edirne AFAD İl Müdürü Makina Mühendisi Ali Altındal Malatya AFAD İl Müdürü olarak atandı.

Ali Altındal Kimdir?

06.06.1982 yılında Samsun’da doğdu. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans eğitiminin ardından Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği (Yüksek Lisans) yapmıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Lisans eğitimini tamamlayan Ali ALTINDAL, 1 çocuk babasıdır.

2007 yılında Erzurum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak göreve başlamıştır. 2008 yılından bu yana Edirne’de çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

02.12.2019 tarihinde Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Mustafa Türker Kimdir?

Mustafa Türker 1969 Malatya doğumlu olup İşletme Fakültesi mezunudur. 1990-2001 yıllarında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yaptı.

Malatya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünde 2001 yılı itibari ile  Arama ve Kurtarma Teknisyeni olarak göreve başladı. Devamında; Sığınak Tespit ve Denetleme Komisyon Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve Müdahale Şube Şefliği ile Eğitim Uzmanlığı görevlerinde bulundu.

Kamu Personeli, öğrenciler ve halka; başta Doğal Afetler olmak üzere, Yangın , İlkyardım,  Arama-Kurtarma, İkaz ve Alarm işaretleri, Sığınaklar, KBRN ile Afetler ve Acil Durumlara yönelik  farkındalık oluşturulması ve toplumsal bilinç seviyesinin yükseltilmesi konularında eğitim, seminer ve konferanslar verdi. Son olarak Mart ayında 2.Ordu Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere 25 kamu (askeri–sivil) ve özel sektör ile STK’ların katılımıyla icra edilen Doğal Afetler Arama Kurtarma tatbikatının koordinatörlüğünü ve sunumunu yaptı. Kamu ve Özel sektör ile STK’ların arama kurtarma ekiplerinin kurulması, eğitimi ve tatbikatlarının gerçekleştirilmesi; hizmet içi eğitim seminerleri ile aday memur eğitimlerinde eğitmenlik yaptı. Malatya ve çevresinde meydana gelen doğal afetler ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetleri ile bu kapsamda sosyal destek sağlanması görevlerinde bulundu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 3
  SEVDİM
 • 16
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Garip Erol
  15-02-2024 14:20

  Depremde Malatya linin yanda olmayan ve işten anlamayan vatandaşı yanlış yonlendirip günlerce ugrastiran insanları ararsan afatta bulursun. yonetimden hiç anlamayan bir il müdürü AFFAT

 • yorum avatar
  Malatya Doğanyol Gökçe depremzede
  30-01-2024 16:59

  gönderildi de ne olacak depremzedenin mağduriyeti düzeltilecek mi

 • yorum avatar
  [email protected]
  30-01-2024 14:47

  Umarım sizde giden başkan gibi bireyselleri hor görüp herşeyden mahrum birakmazsiniz inşallah sizden adaletli davranmanız bekliyoruz

 • yorum avatar
  Malatya sevdalısı
  29-01-2024 23:12

  Keşke şu anki yatırım izleme başkanını da gönderseler o da Malatya düşmanı bir Elazığlı

 • yorum avatar
  Ahmet
  29-01-2024 20:23

  Keşke afad il müdürlüğü il yardım eğitimi almış inşaat mühendisliği alanından mezun dürüst dinamik barışçıl anlayışlı olaylara hakim insanların yarasına tuz değil melhem olacak biriside olabilirdi yeni baskanimiza başarılar dilerim ins herkesin psikolojisi bozuk sayın başkanım umarm yarimuza mlhem olursunuz saygılarımla arz ederim

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!