Malatya
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.67
 • ALTIN
  2549.5
 • BIST
  11089.53
 • BTC
  66096.015$

Gençlerin Durağı Malatya Yeşilyurt Oldu!


Gençlerin Durağı Malatya Yeşilyurt Oldu!
Yeşilyurt Kent Konseyinin ‘Gençlerin Kalbi Burada Atıyor’ projesiyle Yeşilyurt’un kültürel mekanlarını gezip, doğa yürüyüşü yapan üniversiteli öğrenciler, sportif ve sosyal etkinliklere katılarak keyifli ve güzel bir yaşadılar.

Öğrencilerle bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, doğası ve sportif mekânlarıyla eşsiz bir ilçe olduğunu söyledi.

Yeşilyurt Kent Konseyi, üniversite eğitimi almak amacıyla Malatya’ya gelen öğrencilere Yeşilyurt’un kültürünü, doğasını ve sportif alanlarını tanıtmak amacıyla ‘Gençlerin Kalbi Burada Atıyor’ projesi kapsamında kültürel gezi ve doğa yürüyüşü düzenledi. 

Üniversitelerinden araçlarla alınan öğrenciler ilk olarak Cezaevi Müzesi, El Sanatları Galerisi, Çoban Müzesi, Millet Kıraathanesi ve Sergi Alanlarına sahip Gedik Kültür Merkezi ile Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Müzesini gezerek Yeşilyurt’un kültürel ve tarihsel hazineleri ile geleneksel hayatı hakkında bilgi edindiler.

Gezinin ardından araçlarla Yakınca’ya getirilen üniversite öğrencileri, tabiat güzelliklerinin yanı sıra insana huzur ve sakinlik veren yapısıyla ön plana çıkan Beylerderesi’nde ki doğa yürüyüşüne katıldılar. Beylerderesinin etrafında doğa yürüyüşü yapan öğrenciler, sonbahar ayında farklı güzellikleri ön plana çıkan bölgede bol bol fotoğraf çektirip Yeşilyurt'un tabiat güzelliklerini doyasıya yaşadılar.

Beylerderesi'nin sakin, sessiz ve huzurlu atmosferinde doğayla baş başa kalıp, temiz havanın tadını çıkartan öğrenciler, sportif ve sosyal etkinliklere katılarak keyifli ve güzel anlar yaşadılar. Müzik dinletileri ve çeşitli aktivitelerinde yer aldığı etkinlikler renkli ve neşeli anlara sahne oldu. 
Öğrenciler doğa yürüyüşünün ardından kendileri için özel olarak ayarlan alanda masa tenisi oynayıp ok attılar.

Yeşilyurt’un doğasına ve tabiat güzellikleri karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, “ Çok güzel bir etkinlik oldu, Yeşilyurt’un müzeleri ve doğal güzellikleri harika, güzel bir gün yaşadık. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Yeşilyurt Kent Konseyine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Öğrencilerle birlikte doğa yürüyüşü yaparak yaşanan heyecana ortak olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, Yeşilyurt’un kültürel ve tarihsel hazinelerinin yanı sıra doğal güzellikleri ve misafirperver insanlarıyla eşsiz bir ilçe olduğunu söyledi.

‘Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi’ olarak gençlere yönelik düzenledikleri etkinliklere aralıksız devam ettiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Şehrimizin iki güzide üniversitesinde eğitim hayatını sürdüren siz değerli öğrencilerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Bütün öğrencilerimize derslerinizde başarılar diliyorum. Kent Konseyimizi de bu güzel organizasyondan dolayı tebrik ediyorum. ‘Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi’ sloganıyla gençlere çok ciddi yatırım yapan bir belediyeyiz. Gençlere yönelik etkinliklerimize bugün bir yenisini daha eklemenin sevincini yaşıyoruz. Kent Konseyimiz tarafından başlatılan ‘Gençlerin Kalbi Burada Atıyor’ projesiyle siz değerli öğrencilerimizi güzel ilçemizde ağırlamaktan mutlu olduk. 6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşadık, acımız ve sıkıntılarımız büyük ancak özellikle gençlere yönelik hizmetlerimizi aksatmıyoruz. Bugün ki bu gezi ve yürüyüş programıyla sizlerle bir arada olmak bizimde içinde çok güzel oldu. Amacımız daha fazla organize yapmak gençlerimizle daha fazla bir araya gelerek hizmetlerimizi genişletmektir. Sizlerin hem etkinliklerimize katılımlarınız hem de gerek ilçemiz gerekse de hizmetlerimizle ilgili öneri ve tespitleriniz bizim için büyük önem taşıyor.  Gençlerimizin farklı düşüncelerinden sürekli istifade ediyoruz. Bu tür etkinliklerle gençlerimizi deprem psikolojinden uzak tutup normal hayata adapte etmeye çalışıyoruz. Bugünde çok güzel bir etkinlik oldu, sizlerle sürekli bir araya geleceğiz.” diye konuştu.

Malatya’ya yeni gelen öğrencilere Yeşilyurt’u anlatan eden Başkan Çınar, “Yeşilyurt’umuz doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih, kültür, gastronomi ve tarım kentidir. Anadolu medeniyetinin tüm güzelliklerini burada görebilir ve yaşayabilirsiniz. Tarihi yerlerimizle, doğal güzelliklerimizle, tabiat zenginliklerimizle, hoşgörülü ve misafirperver insanlarımızla Anadolu’nun zengin yaşam kültürüne ait ne varsa burada bulabilirsiniz.6 Şubat’taki depremlerde ilçemiz ciddi yaralar aldı ancak bizler güçlü ve zengin potansiyelimizden aldığımız güç ve ilhamla birlikte daha güçlü ayağa kalkacağız. Yarınlarımız bugünlerimizden daha güzel olacak inşallah. Sizlerde burada yaşadığınız müddetçe ilçemizin ne kadar özel ve değerli olduğunu yakından göreceksiniz. Özellikle gençlik ve spor yatırımlarında büyük mesafeler aldık. Gençlik yatırımlarımızı Cumhurbaşkanımızdan aldığımız başarı ödülüyle taçlandırdık. Sizleri çok seviyoruz, sizlerin en güzel şekilde eğitim almanız içinde üzerimize düşen ne varsa yerine getiriyoruz. Eğitim, spor ve kültürel geziler ayrılmaz parçalardır. Kültürel alanlara meraklı, doğal ortamları seven, spor yapmak için sessiz ve huzurlu alanlar arayanlar için tek adres Yeşilyurt’tur. Sizleri spor sahalarımıza ve kültürel mekanlarımıza mutlaka bekliyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar konuşmasından sonra mangalın başına geçerek öğrencilere sucuk ekmek ikram etti. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 1
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Mahmut
  20-11-2023 04:43

  Eylence deyil hızmet lazım, kanallar çekmiyor, yollar köstebek yuvası temizlik yok, 25 senede panayır, eylence, harici yapılan elle tutulur bir hızmet yok malatyayı geçmişte bilen gören vede yaşayan biri şimdiye kıyaslasın malatyadan nefret eder. Malatyanın geçmişini arar olduk.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!