Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67005.475$

Eski Başkan Mehmet Kızıldaş Arguvan'dan Elini Çekmiyor!


Eski Başkan Mehmet Kızıldaş Arguvan'dan Elini Çekmiyor!
2 Dönem Arguvan belediye başkanlığı yapmasına rağmen hala doymayan ve elini bir türlü belediyeden çekmeyen Mehmet Kızıldaş'ın şok eden dosyaları ortaya çıktı.

Arguvan İlçesi seçimin ardından hala durulmuş değil. Adeta kazan gibi kaynayan türkü diyarında son bir hafta’da garip olaylar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ekber Aslantürk’ün oğlu T.A.’nın bir takım vurgun olayı ile karışan ilçede, CHP İlçe Başkanı Ekber Aslantürk’ün istifa etti. Oğulları T.A. ve diğer kardeşten haber alınamıyor. 

CHP’DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk görevinden istifa etti. Aslantürk’ün istifasını Malatya İl Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu.
CHP Malatya İl Başkanlığı yaptığı yazılı açıklama ile Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk’ün görevinden istifa ettiğini belirtti.

İl başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İki dönemdir partimizin Arguvan ilçe başkanı olarak görev yapmakta olan Ekber Aslantürk, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Aslantürk’ün istifasının ardından Arguvan İlçe Başkanlığı görevine kısa sürede yeni başkan ve yönetim kurulu atanacaktır. Ekber Aslantürk’e bugüne kadar göstermiş olduğu emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA BÜYÜK GERİLİM!

Arguvan Belediyesini kazanan Başkan Ersoy Eren, başkanlığında yapılan meclis toplantısında eski başkan Mehmet Kızıldaş’ın adamı olduğu iddia edilen İşçi Partisi meclis ütesi Avni Çıplak, toplantıyı provake edip gerilim çıkardı. 

Eski başkan Mehmet Kızıldaş’ın aldığı idari personelleri değiştirip kendi ekibini kuran başkan Ersoy Eren’e adeta hesap soran Çıplak, haddini aşınca başkan Eren tarafından ikaz edildi. Başkan Ersoy Eren “Kiminle çalışıp çalışmayacağımıza siz mi karar vereceksiniz. Lütfen haddinizi bilin” minvalinde bir uyarı yapıp olayın sakinleşmesini beklerken İşçi Partili Meclis Üyesi Avni Çıplak hakaret ve ağza alınmayacak sözler sarf ediyor. Bunun üzerine bazı belediye personelleri ve CHP Meclis Üyesi Ali Rıza Yücel kendisine dönerek “Bakın ayıp ediyorsunuz. Bu makamda başkanımıza bu şekilde hakaretler edemezsiniz. Lütfen terbiyenizi takının” şeklinde uyarıyor. Eski başkanın taraftarları olayı sosyal medyaya taşıyarak kendilerince mağduriyet şeklinde kamuoyuna paylaşıyor. 

Malatyadan.com olarak araştırmalarımız neticesinde olayın yukarıda bahsedildiği gibi gerçekleştiğini anlamamız üzerine toplantının ardından konuşulanlara göre “Avni Çıplak’ın telefonunda eski başkan Mehmet Kızıldaş ile mesajlaştığını gördük. Özellikle toplantıyı sabote etmek ve tüm maddelere karşı çıkmak için eski başkandan talimat aldığını düşünüyoruz. Zaten toplantı başlar başlamaz, tahammülsüzlüğünü ve huzursuzluğunu ortaya koymuştu. Ayıptır. Bu şekilde davranışlar ne insanlığa nede Arguvanımıza yakışmıyor. El ele verip ilçemizi güzel yerlere getirmek için çabalamalıyız” denildi. 

ESKİ BAŞKANIN ŞOK EDEN VURGUN HARCAMALARI! 

Belediye kaynaklarından aldığımız bilgilere göre seçim sürecinde CHP ile kavgaya tutuşan eski Başkan Mehmet Kızıldaş’ın 07 Şubat 2024 – 31 Mart 2024 tarihleri arasında harcadığı milyonluk tutarların kimlerin cebine ne amaçla aktarıldığını ve tıpkı Vizon Tele sinema filminde geçen ve Cem Yılmaz’ın sarf ettiği o meşhur replikte yer aldığı gibi “Para nerde, araba nerde?” fatura edilen iş ortada yok ödemeler yapılmış. 

Önümüzdeki günlerde Malatya kamuoyuna açıklayacağız.  
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!