Malatya
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65738.27$

Esenlik Müdürü Veysel Tay Kanunsuz O Eylemi Yaptı!

Esenlik Müdürü Veysel Tay Kanunsuz O Eylemi Yaptı!
Malatya tarihinde hiç olmadığı kadar bir takım hukuksuzluk, kanunsuzluk ve başı boş yönetim uygulamalarını yaşamaya devam ediyor. Üstelik bunları yapan İktidar'ın görevlendirdiği AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi ve görevlendirilen meşaleci zihniyet.

31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Meşaleci Sami Er, sanki belediyeyi CHP’den devralmışcasına, ne daire başkanı bıraktı, ne müdür ne de şef! Tamamında değişime gitmesi zaten bir takım eleştiri ve şikayetleri ortaya çıkardığı gibi ekmekle oynaması bardağı taşıran son damla oldu. 

2015 yılında bir takım usulsüzlüklerin yaşandığı süreçte Hacı Uğur Polat’ın Esenlik müdürü iken istifasını aldığı Veysel Tay ve Naci Bayrakçı, o süreçte ailevi nedenleri bahsederek istifa etmişti. 

SAMİ ER İSTİFA EDENLERİ TEKRAR GÖREVE GETİRDİ!

Kendisi gibi meşaleci olan Esenlik Müdürü Veysel Tay, göreve gelmesinin üzerinden henüz 2 ay geçmemişken çalışanların ekmeğiyle oynamaya başladı. 

3 Market müdürü, 1 İnsan Kaynakları Müdürü ve 3-5 personeli işinden, ekmeğinden eden Esenlik Müdürü Veysel Tay personel tarafından büyük tepki çekmeye başladı. 

Geçen Hafta yayınladığımız “Esenlik Müdürü Veysel Tay'ın Karısı Ortalığı Birbirine Katmış!” başlıklı haberde bir takım olayları ve muhatabı olan bayan personellerin mağduriyetinden bahsetmiştik. Hemen ardından birkaç gün önce “Esenlik Müdürü Veysel Tay Yalana ve İftiraya Sığınmış!” başlıklı yayınladığımız haberde aşağıda yer alan olaylardan bahsetmiştik. 

HABERİMİZİN ARDINDAN İFTİRA VE YALANLARDAN OLUŞAN TUTANAK TUTTU! 

Malatya’yı sallayan bu gelişmenin ardından Meşaleci Müdür Veysel Tay mağdur ettikleri 2 bayan personelden biri olan N.T.’ye tutanak tuttu. Tutanakta Malatya  City şubesinden Elemendik Şubesine yoğunluk ve ihtiyaç dahilinde görevlendirildiği bunun yanı sıra kurum hakkında mesnetsiz haberleri basına verdiğini, şirketin itibarını ve ticari hayatını etkileyecek gerçek dışı iddialarda bulunduğu suçlamasını yapıyor. Oysa ki bizim hemen hemen her kurumda 3-5 muhbirimizin olduğunu yaşanan tüm gelişmelere şah damarları kadar yakın olduğumuz gerçeğini hiçe sayarak sırf N.T.’yi mağdur etmek ve mobbing uygulamak için bu asılsız ve gerçek dışı iftirayı ve yalanı söylemekten geri kalmıyor.

N.T. isimli mağdur bayan personel hiçbir şekilde bizimle irtibat kurmamış ve tutanakta yazıldığı gibi çalıştığı kurum hakkında hiçbir medya kuruluşuna açıklama yapmamıştır.  

VEYSEL TAY’DAN EZİN TALİMATI! 

İddialara göre N.T. İsimli mobbing mağduru bayan personel Esenlik Şirketine tutanak için çağrılıyor. Fakat N.T.’den önce çalıştığı marketin şefi şirkete çağırılıyor. N.T. savunmasını yazıp çıkıp çalıştığı iş yerine gidiyor. İş yerinden bir personel N.T.’nin yanına gelerek “Abla market şefi bana dedi ki, ezebildiğin kadar ez. Ağır işleri yaptır. Ama ben kabul etmedim” diyor. Market şefi şirketten markete döndüğünde tüm personeli N.T. üzerinden örgütleyip herkesi N.T.’den uzaklaşmasını sağlıyor. 

Müdür Veysel Tay’ın emri olmadan market şefi’nin durduk yere bir personel için ezin talimatı veremeyeceği gerçeğini düşünürsek bu talimat müdür tarafından verildiği şüpheleri artıyor. 

O PERSONELE KAFAYI TAKTI VE SONUNDA İŞTEN ATTI!

N.T. isimli mobbing mağduru bayan personelin tutanak tutulduğunda savunmasında, Bu kötü yönetim biçimini ve haksız uygulamaları AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanına yazacağını belirttiği için bunu tehdit olarak algılayan bu aklı evveller bayan personeli işten çıkardı. 

N.T.'nin savunmasında, Elemendik şubesine görevlendirilme kararının objektif bir şekilde değerlendirilmesi talep edilmiştir. Ayrıca, yaşanan bu haksızlığın giderilmesi için yasal yollara başvurulacağı ifade edilmiştir. Bu durum, tamamen meşru ve hukuki bir sürecin işaretidir ve asla bir tehdit unsuru taşımamaktadır. 

Mağduriyetin giderilmesi adına hukuki yolların kullanılacağına dair yapılan bu açıklama, her bireyin temel hakkı ve doğal bir yaklaşım olarak değerlendirilmelidir. N.T.'nin, Ak Parti ve Cumhurbaşkanına yaşanan olumsuz durumu yazacağını belirtmesi ise, demokratik bir toplumda bireylerin şikayet ve taleplerini dile getirme haklarının bir parçasıdır. Bu tür hak arayışlarının tehdit olarak algılanması, ifade ve hukuk yoluyla hak arama özgürlüğüne aykırıdır.

Dolayısıyla, N.T.'nin dile getirdiği bu hak arama çabası, herhangi bir tehdidi değil, yalnızca adalet arayışını ve hukuki sürece olan güvenini yansıtmaktadır. Haksızlığa uğradığına inanan her bireyin, bu tür yolları kullanma hakkı bulunmaktadır ve bu hak, demokratik bir toplumun temel taşlarından biridir.

BUNDAN SONRASI MAHKEME’NİN KARARI!

N.T. avukatıyla görüşerek kurum hakkında dava açıp önce 8 aylık tazminat tutarını alacağı gibi tekrar göreve iade edilmesi bekleniyor. Bu olaydan yola çıkarak, bu saatten sonra tutanak tutulacak personelin hiçbir şekilde yanıt vermemesi sadece avukat aracılığıyla yazılı savunma talebinde bulunarak akıllı hareket etmesi gerekiyor. İş çıkışı verilen personelin ise 1 ay geçmeden işe iade ve tazminat davası açması gerekiyor. Aksi durumda bu haklardan yararlanamıyor. Daha önceki süreçte E.B.’nin 16 Nisan tarihinde işine son verilmesinin üzerinden 50 gün geçtiği için işe iade girişimi sonuçsuz kaldı. 

Esenlik Müdürü Veysel Tay, Müdür Yardımcısı Naci Bayrakcı ve Sami Er’in akıl almaz stratejilerini yarın başka bir haberde gündeme getireceğiz. 
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!