Malatya
24 Nisan, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.53
 • EURO
  34.88
 • ALTIN
  2429.9
 • BIST
  9645.02
 • BTC
  66322.73$

Battalgazi Belediyesi Müjdeyi Verdi! Tam 2 Bin 500 Kişi İşe Alınacak!


Battalgazi Belediyesi Müjdeyi Verdi! Tam 2 Bin 500 Kişi İşe Alınacak!
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Depremin ardından iş gücünü arttırmak ve yeni iş alanları oluşturma anlamında harika bir projeye imza attı. Tekstil Kent'te üretim yakında başlıyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun çabaları ve girişimleriyle başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Battalgazi Belediyesi sorumluluğunda yürütülen Tekstilkent Projesi, yakın zamanda üretime başlayacak.

Kentin yeniden ayağa kalkması için her alanda çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun gayretleriyle başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Battalgazi Belediyesi sorumluluğunda yürütülen Tekstilkent Projesi tamamlanarak yakın zamanda üretime geçecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla birlikte başlatılan proje kapsamında “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” ile ilk etapta en az 500 kişinin, orta vadede ise yaklaşık 2 bin 500 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

“Hatunsuyu Tekstilin Üssü Haline Gelecek”

Hatunsuyu Mahallesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Tekstilkent Projesiyle istihdam olanaklarının çeşitleneceğini ve ilçenin sosyo-ekonomik anlamda gelişimine katkı sağlanacağını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hatunsuyu Tekstilkent Projemiz yaşadığımız sürece rağmen sekteye uğramadı ve son aşamaya geldik. Ekipmanlar taşınacak ve yakın zamanda burada üretime başlanacak. Hatunsuyu Mahallesi ve bölgesi bizim için önemli merkezlerden bir tanesi. Birçok vatandaşımız Battalgazi bölgemizden organize sanayiye gidiyor. Biz bunun önüne geçerek özellikle gençlerimizin bu bölgede çalışmalarını, yerinde istihdamı amaçlıyoruz. Bölgeyi  tekstilin üs merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Başkan Güder: “İş Alanları Yaratmaya Devam Edeceğiz”

Göreve gelmeden önce vadedilen projelerin tamamına yakınına imza attıklarını ifade eden Başkan Güder, “Onlarca farklı alanda onlarca farklı ve önemli projeyi vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. Bundan sonra da yatırımlara devam edeceğiz. Özellikle bölgemizde istihdamı öncelikli hedefimiz haline getirdik. Önümüzdeki yıllarda iş alanları yaratmaya devam edeceğiz. Her zaman daha iyiyi, daha fazlasını hedefliyoruz. Battalgazi’mize yakışan şekilde aşkla görevimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!