yesilyurt
Malatya
08 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.98
 • EURO
  31.27
 • ALTIN
  1891.1
 • BIST
  7954.47
 • BTC
  43437.809$

Banazı, Konak ve Horata İçin Beklenen Karar Çıktı!

Banazı, Konak ve Horata İçin Beklenen Karar Çıktı!
Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, 6 Şubat 2023 tarihindeki deprem felaketlerinden sonra nüfusu artan kırsal mahallelerden gelen talepleri teker teker çözüme kavuştururken, Banazı, Konak ve Horata Mahallelerinin olduğu bölgedeki ulaşım ağını rahatlatmak amacıyla başlatılan yol açma ve yol yenileme hizmetleri ise aralıksız devam ediyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Banazı, Konak ve Horata Mahallelerinin olduğu bölgede devam eden saha çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Banazı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçak ile Konak Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak, “ Depremden sonra mahallelerimizin nüfusu arttı, yeni evler yapılıyor, ara bağlantı yollarımızın yenilenmesi amacıyla Yeşilyurt Belediyesi ekipleri yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Başkanımız Mehmet Çınar ve ekiplerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, Banazı, Konak ve Horata Mahalle Muhtarlarının destekleriyle nüfusu artan üç mahalleden gelen talepleri teker teker çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Üç mahallenin ulaşım ağını yenilemek ve mevcut yolları daha akıcı hale getirmek için başlattıkları yatırımlara devam ettiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz dağ tepe demeden bu bölgemize güzel ve kaliteli hizmetler getiriyorlar. Şehrimize en yakın lokasyonda bulunan, sert ve kayalık bir zemine sahip olmasından dolayı deprem öncesinde olduğu gibi deprem sonrasında vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu üç mahallemizin ulaşım ağını yenilemek için ekiplerimiz canla başla çalışıyorlar. Bağ ve bahçe işlerinin yoğun olduğu, havası ve iklimiyle güzel bir atmosfere sahip bu güzel bölgemizin yaşam kalitesini artırmak içinde elimizden geleni yapıyoruz. Bu bölgemizde yaşanan deprem felaketinden sonra nüfus artışıyla birlikte bozulan ve yıpranan yollarımızı yeni yatırımlarla konforlu hale getirmeye çalışıyoruz. Açılacak olan yollarımızda ise alt yapı malzeme serimleri devam ediyor, bölgede dört koldan çalışıyoruz. Muhtarlarımızın bu hizmetlerde büyük payı vardır, ekiplerimize yardımcı oluyorlar, destek veriyorlar, teşekkür ediyorum. Yatırımlarımızla bu bölgemizin gelişimine ciddi katkılar sunuyoruz. İlçemize ve bu mahallelerimizi daha fazla geliştirmek içinde var gücümüzle, gece gündüz demeden çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün rekor düzeyde saha yatırımları yaptığını hatırlatan Başkan Çınar, “ Bu yıl içerisinde 287 km sathi kaplama çalışması yaparak bu alanda rekor düzeyde bir yatırımın altına imza attık, sahada özveriyle çalışan ekiplerimizle gurur duyuyorum. Gündüzbey, Aşağıbağlar ve Tecde Mahalleleriyle bağlantı yollarına sahip olması nedeniyle alternatif yol güzergahında bulunan Banazı, Konak ve Horata mahallelerimizde 40 km yol yenileme ve sathi kaplama çalışması yaptık. Bunun yanı sıra yeni yol açma, sıcak asfalt serimi ve kilit taşı döşeme hizmetlerimizin yanı sıra diğer saha çalışmalarımızla birlikte bu bölgemizin yaşam seviyesini artıracak çok güzel yatırımlarda bulunduk. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize, mahalle muhtarlarımıza ve destek veren herkese canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
  
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Karip uzan
  14-11-2023 21:33

  Horata mevkinde bulunan daha önce deuracata bulunduğum yerde bir türlü mucur dokulmuyor sadece ,200 m behcemize gitmek için vatandasin arazisinden gidiyoruz burası neden yapılmıyor dağı taşı yap arazi olan yeri yapma

 • yorum avatar
  Talha
  13-11-2023 17:38

  3 sene önce bahçe yolu yapımı için başvuru yaptık. Herkesin ahırın önü islim damı önü Sergen yerine kadar asfalt sıcak asfalt döküldü. Bizim normal kapı önüne dökülmedi. Yok yapmadık dediler video çekip attım yine gelecez dediler Ekim ayı içinde Ekim bitti yine aradık 3 kamyon mıcır gönderdik dediler sonra telefon geldi kamyonun tekeri patladı diye yalan söylediler başka yere gönderdiler. Baktılar olacağı yok 2 kamyon döktüler tipleri kayık sinirden şekil değiştiriyorlar. Bunların yaptığı yapacağı hizmet bu adamın varsa yaparlar yoksa hayatta yapmazlar.

 • yorum avatar
  Hatun
  13-11-2023 11:32

  Keşke depremden sonra oraya yerleşmek zorunda kalan insanların şu ve kanalizasyon ihtiyaçlarına bir cevap verebilseniz yoneticiler olarak

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!